Symbole dzieciństwa Izabeli Gryz

 Galeria Bema20 zaprasza wernisaż wystawy fotografii Izabeli Gryz „Symbole dzieciństwa. Wspomnienia o zwykłych ludziach" Wernisaż odbędzie się w sobotę 16 listopada o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

 

W wystawie „Symbole dzieciństwa. Wspomnienia o zwykłych ludziach” Izabela Gryz odkrywa dla nas swoje wnętrze oraz poszukuje nici porozumienia z oglądającymi.

Część z wystawionych fotografii dotyczy jej wczesnych wspomnień związanych z okresem, w którym nie potrafiła jeszcze wypowiedzieć słowa; ukazują one zachwyt nad czystą, abstrakcyjną dla dziecka, formą, która nie zdążyła jeszcze nabrać żadnego znaczenia.

Autorka bada rolę poszczególnych przedmiotów jako nośników odczuć, emocji i wspomnień. Zadaje również pytanie: Co jesteśmy w stanie powiedzieć o osobach, patrząc na przedmioty, którymi się otaczali? Wspomina to co było, jednocześnie zastanawiając się nad naturą naszego świata i uciekającego nam wszystkim czasu.

Na wystawę „Symbole dzieciństwa. Wspomnienia o zwykłych ludziach" Izabeli Gryz zaprasza 16 listopada galeria Bema20, wernisaż odbędzie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Izabela Gryz, urodzona w 1984 r. w Nowym Targu. W 2011 roku ukończyła (z wyróżnieniem) studia fotograficzne (BA in Photographic Media) na wydziale dziennikarstwa w Griffith College Dublin w Irlandii. W Dublinie mieszkała przez prawie dziesięć lat. W 2014 roku wróciła do Polski by zamieszkać we Wrocławiu, gdzie spędziła dwa lata. Obecnie, wraz z rodziną mieszka w Iwkowej (powiat brzeski).

W Iwkowej odnalazła balans pomiędzy pracą a życiem, otwartą społeczność, ciekawe inicjatywy oraz piękne, inspirujące krajobrazy. Na co dzień zajmuje się fotografią oraz malarstwem abstrakcyjnym. W marcu 2018 roku jej prace brały udział w wystawie w Dublinie. Wystawa zatytułowana była „Beyond Fear”. W roku 2019 została jedną z laureatek Wiosennego Przeglądu Sztuki, który odbył się w Tarnowie w Galerii BWA.

15.11.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |