Spotkanie z polskim filmem – „Pewnego razu w listopadzie”

 W dniu 19 listopada kino „Millenium” w Tarnowie zaprasza na film Andrzeja Jakimowskiego „Pewnego razu w listopadzie”. Projekcja rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety na seans kosztują pięć złotych. Pokaz jest częścią cyklu Spotkania z Polskim Filmem.

 

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki” – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie...”, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

Film otwarcia 33. edycji Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego to dzieło inspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Marek właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę. Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką, z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą.

W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

Film zaprezentowany zostanie 19 listopada o godzinie 18.00 w kinie „Millenium” w Tarnowie. Bilety na projekcję kosztują pięć złotych. Pokaz jest częścią cyklu Spotkania z Polskim Filmem. To cykl projekcji polskiego filmu połączony z wprowadzeniem do tematyki gatunku i spotkaniem po projekcji. Spotkanie prowadzi Mariusz Widawski - edukator filmowy i współpracownik Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, lider Filmoteki Szkolnej.

 

Pewnego razu w listopadzie

dramat obyczajowy, Polska, 2017

Reżyseria: Andrzej Jakimowski
Scenariusz: Andrzej Jakimowski

Muzyka: Tomasz Gąssowski

Zdjęcia: Adam Bajerski

Obsada: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg, Jacek Borusiński, Damian UlKrzysztof Kiersznowski

Czas trwania: 92 min.

17.11.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |