Posłanka idzie do prokuratury?

 Posłanka Urszula Augustyn zwołała konferencję prasową, na której odniosła się do zamknięcia mostu na Dunajcu w Ostrowie. Posłanka zapowiada złożenie pisma do starosty tarnowskiego w trybie publicznym, z pytaniami mającymi na celu ujawnienia procesu podejmowania decyzji w tej sprawie. Zapowiada również rozpoczęcie prac przygotowujących zawiadomienie do prokuratury w sprawie wieloletnich zaniedbań i narażenia życia mieszkańców.

 

Posłanka Platformy Obywatelskiej Urszula Augustyn domaga się wyjaśnień od starosty tarnowskiego Romana Łucarza w sprawie decyzji o zamknięciu mostu w Ostrowie. Zdaniem parlamentarzystki, podjęta niemal z dnia na dzień decyzja oparta była o wrześniowe wyniki ekspertyz i mogła być celowo wstrzymywana, z powodu terminu jesiennych wyborów. - To zarzuty bardzo poważne. One dotyczą narażania życia ludzi. Nie ograniczono tonażu, nie wykonano zaleceń z pierwszej ekspertyzy. Ludzie z dnia na dzień się dowiedzieli, że most nie będzie funkcjonował. To zaniedbania powiatu - mówi Urszula Augustyn.

Urszula Augustyn liczy, że w ciągu tygodnia otrzyma odpowiedzi z wyjaśnieniami starosty. Od wyników ich analizy uzależnia to, czy w tej sprawie zostanie skierowany wniosek do prokuratury.

01.12.2019
Komentarze:
oset: 02.12.2019
Hucpa polityczna
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |