Wygrana siatkarek

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pewnie pokonały 3:0 Budowlanych Toruń, co pozwoliło na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Kolejny mecz siatkarki z Tarnowa rozegrają na wyjeździe z Karpatami Krosno.

Kolejny, stoczony u siebie pojedynek tarnowianek, miał dość jednostronny przebieg. W pierwszym secie dwa pierwsze punkty zdobyły gospodynie i wkrótce tarnowianki prowadziły 5:2. Przy stanie 7:4 przyjezdne zdobyły trzy punkty, doprowadzając do remisu 7:7. Tarnowianki szybko odzyskały trzypunktowe prowadzenie, doprowadzając do wyniku 10:7. Chwilę później po serii zagrywek Magdaleny Szabó, na tablicy pojawił się wynik 14:8. Przyjezdne zmniejszyły straty do czterech punktów, ale po ataku Marty Dudy było jednak 19:11. Po chwili przewaga zespołu z Tarnowa wzrosła do dziesięciu punktów (22:12). Zryw przyjezdnych pozwolił im na doprowadzenie do wyniku 22:15, jednak wkrótce tarnowianki prowadziły 24:15. Pierwszej okazji do zakończenia seta podopieczne Łukasza Marciniaka jeszcze nie wykorzystały, kolejna akcja przyniosła atak Jowity Jaroszewicz i gospodynie wygrały pierwszą partię 25:16.

W drugim secie gospodynie prowadziły już 3:0. Szybko jednak zrobiło się 4:4, potem 7:7. Tarnowianki szybko doprowadziły do wyniku 10:7. W efekcie po zagrywkach Magdaleny Szabó na tablicy pojawił się rezultat 18:10. Co prawda torunianki zmniejszyły straty do pięciu punktów (23:18), ale dzięki asowi serwisowemu Marceliny Glinieckiej, Grupa Azoty PWSZ prowadziła 2:0.

Trzecia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Najpierw było 2:2, później 5:5. Po ataku Marty Dudy tarnowianki wygrywały 9:5. W kolejnych minutach utrzymywała się kilkupunktowa przewaga siatkarek z Tarnowa. Po akcji Dominiki Minicz Grupa Azoty prowadziła 17:8. Chwilę później było 20:11. Rywalki doprowadziły jeszcze do stanu 22:16, a później 23:18. Skuteczny atak Marty Dudy oraz punkt zdobyty przez Jaroszewicz, zakończyły jednak rywalizację w tym secie oraz w całym meczu.

Dla siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów było to pierwsze zwycięstwo za trzy punkty. W efekcie wyprzedziły Budowlanych w tabeli. Kolejny mecz siatkarki z Tarnowa rozegrają na wyjeździe z Karpatami Krosno.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Budowlani Toruń 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)

Grupa Azoty PWSZ: Grodzka, Szabó, Molenda, Buczek, Duda, Jaroszewicz, Samul oraz Wasiak, Tkaczyk, Podlasek-Pazdan, Gliniecka, Minicz, Kędziora, Kaczyńska