Wacław Onak – wystawa w Szynwałdzie

 W towarzystwie licznej publiczności i w obecności artysty, w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie otwarta została wystawa malarstwa Wacława Onaka. Wystawa zorganizowana została dzięki współpracy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie z Muzeum Okręgowym w Tarnowie i odbyła się w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej – wystawy w Szynwałdzie.

 

W niedzielę, 8 grudnia. w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Wacława Onaka. Wystawa zorganizowana została w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej – wystawy w Szynwałdzie, który jest pokłosiem współpracy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie z Muzeum Okręgowym w Tarnowie. W jej przygotowanie aktywnie włączyło się także Stowarzyszenie Mój Szynwałd. Kuratorem wystawy jest Bożena Szczupak.

Licznie zgromadzona publiczność, która w niedzielny wieczór zebrała się w bibliotece w Szynwałdzie, podziwiała 37 prac artysty. Wacław Onak  wraz z rodziną mieszka  na terenie gminy Skrzyszów i bardzo często to jego przydomowy ogród staje się inspiracją dla niezwykle pięknych, nasyconych kolorami prac. Podczas wernisażu Marcin Kiwior Wójt Gminy Skrzyszów podziękował artyście za obecność, wyrażając nadzieję na jego dalszą aktywność na rzecz Małej Ojczyzny. Wystawa czynna będzie do 12 stycznia. Wstęp wolny.

 

 

 

 

09.12.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |