Hutnik Kraków - Unia Tarnów 2:0 (1:0)

Tarnowianie po zwycięstwie w poprzedniej kolejce zamierzali wywieźć z Krakowa przynajmniej punkt, tymczasem już w pierwszej minucie stracili bramkę, po niefortunnej interwencji Bartkowskiego, co pozwoliło gospodarzom spokojnie kontynuować grę. Po tej porażce „Unia” zajmuje w tabeli 12 lokatę. Kolejny mecz już 11 listopada, na własnym boisku z „Naprzodem” Jędrzejów.

Okazało się, że wygrana z Neptunem Końskie była jedynie miłym przerywnikiem w serii fatalnych występów tarnowian w lidze. Tym razem piłkarze „Unii” nie sprostali w Krakowie „Hutnikowi”. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, gdy po rzucie wolnym interweniujący Bartkowski trafił do własnej bramki. Szybkie prowadzenie pozwoliło krakowianom spokojnie kontynuować grę, gospodarze mogli nawet podwyższyć rezultat, na szczęście dla tarnowian, nie wykorzystali jednak żadnej z trzech dogodnych sytuacji.
Goście przede wszystkim starali się powstrzymywać krakowian, udało im się jednak stworzyć dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Dwukrotnie Rodak miał okazje doprowadzić do remisu. W pierwszym przypadku jego strzał zablokował obrońca, w drugim piłkarz Unii nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki.
Po przerwie krakowianie mogli podwyższyć rezultat, po strzale Pasionka piłka trafiła w słupek bramki Unii. Tarnowianie również nie chcieli zbyt szybko pogodzić się z porażką – okazję do wyrównania mieli Węgrzyn i Radliński. Goście przeważali, choć nie potrafili poważniej zagrozić bramce Hutnika, gospodarze natomiast, choć oddali inicjatywę, zdołali zdobyć drugiego gola. Na trzy minuty przed końcem meczu wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kiwacki ustalił wynik spotkania, przy biernej postawie obrońców „Unii”.
Tarnowianie zajmują po 14 kolejkach 12 lokatę w tabeli z dorobkiem 16 punktów. 11 listopada Unia podejmie Naprzód Jędrzejów.

Hutnik Kraków - Unia Tarnów 2:0 (1:0)
Bramki: Bartkowski (1 min. sam), Kiwacki (88 min)
„Unia”: Lisak - Fryś (61 min. Witek), Bartkowski, Mikołajczyk (79 min. Drozdowicz), Sosna, Kazik, Węgrzyn, Radliński, Maciosek, Rodak, Hajduk (67 min. Szczytyński)
Żółte kartki: Nosek, Tarasek – Kazik, Mikołajczyk
Sędziował: Mariusz Wrażeń (Gorlice), widzów: 2000.
10.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |