Brązowy medalista przyjeżdża do Tarnowa

 Drugi mecz w Arenie „Jaskółka” zapowiada się równie ciekawie jak pierwszy. Tym razem przeciwnikiem Grupy Azoty Tarnów będzie Gwardia Opole, brązowy medalista poprzedniego sezonu. Spotkanie rozpocznie się 11 grudnia o godzinie 19.15. Relację na żywo z zawodów przeprowadzi TVP Sport oraz portal internetowy sport.tvp.pl.

 

Raptem w niedzielę tarnowianie rywalizowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Miedziowi okazali się minimalnie lepsi, wygrywając różnicą dwóch bramek. Wśród piłkarzy Grupy Azoty najwięcej trafień, osiem, zanotował Jakub Kowalik.

Opolanie mecz poprzedniej serii również rozegrali w niedzielę. W prestiżowym starciu ulegli jedną bramką NMC Górnikowi Zabrze. Była to już trzecia z rzędu porażka ekipy prowadzonej przez Rafała Kuptela.

- Gwardia z pewnością przyjedzie mocno podrażniona ostatnimi porażkami. Myślę, że zwłaszcza boli ich przegrana w Mielcu. Zapowiada się twarda walka o punkty – stwierdził Marcin Markuszewski, trener Grupy Azoty Tarnów.

W pierwszym spotkaniu Gwardia Opole pokonała u siebie Grupę Azoty Tarnów 29:22.

- Od czasu kiedy ja grałem w Gwardii, ten zespół bardzo się nie zmienił. Poprzedni sezon skończyliśmy na trzecim miejscu, na razie nie wygląda żeby teraz miałoby być podobne. Zostało jednak jeszcze mnóstwo spotkań, także nie można całkiem skreślać opolan. Trener Rafał Kuptel jest znanym specjalistą od obrony, dlatego trzeba się nastawić, że rywale będą nam mocno utrudniać prowadzenie ataku i szukać bramek po kontratakach. Za nami mecz otwarcia w nowej hali, na który przyszło mnóstwo osób. Liczymy, że kibice również w środę przyjdą nas dopingować – powiedział Mindaugas Tarcijonas, obrotowy Grupy Azoty Tarnów.

Spotkanie rozpocznie się w środę, 11 grudnia o godzinie 19.15.

10.12.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |