„Polski Panoptikon” w MBP

 Miejska Biblioteka Publiczna im.J.Słowackiego w Tarnowie zaprasza 13 grudnia do Galerii Niebieskiej na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Mizi. Wystawa krakowskiej artystki nosi tytuł „Polski Panoptikon”.

 

Galeria Niebieska Miejskiej Biblioteki Publicznej im.J Słowackiego w Tarnowie zaprasza 13 grudnia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa krakowskiej artystki Małgorzaty Mizi. Wystawa zatytułowana jest „Polski Panoptikon”.

Małgorzata Mizia - malarka, architekt, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Artystka jest autorką około 40 wystaw indywidualnych w Polsce, prezentowanych m.in. w Willii Decjusza (2000) i Pałacu Sztuki w Krakowie (2010), zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu (2013), także galeriach zagranicznych „Spire Studios” (2013) i „Bashas Walk” (2014) w Beacon NY, oraz „New Century Artists” w Nowym Jorku-Chelsea na Manhattanie w 2013, za które uzyskała pochlebne recenzje krytyków sztuki.

Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, związkowych, poplenerowych. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych plenerach interdyscyplinarnych, również zagranicznych.

Obrazy artystki znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria, Kanada, Anglia, Stany Zjednoczone).

11.12.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |