Zapraszamy na „TRANS-ATLANTICO“

 W niedzielę, 15 grudnia o godzinie 16:00 na dużej scenie tarnowskiego teatru zaprezentowany zostanie spektakl „TRANS-ATLANTICO", na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza, w adaptacji i reżyserii Tomasza Gawrona. Posiadamy dla czytelników zaproszenie na spektakl.

 

W lipcu 1939 roku Witold Gombrowicz wsiadł na statek „Chrobry” płynący do Ameryki Południowej i nigdy nie powrócił do kraju.

Zdumiewająca odmienność kulturowa upalnej i egzotycznej Argentyny pozwoliła dostrzec pisarzowi pochodzącemu ze szlacheckiej, hołdującej narodowym tradycjom, rodziny, jak bardzo my - Polacy wypieramy nasze pragnienia i namiętności w imię patriotycznego przymusu. Zderzenie polskości z południowym smakiem, konserwatywnego patriotyzmu z wolnością nowego życia na obczyźnie, rozbuchanej erotyki z ciasnym gorsetem narzucanych norm zaowocowało powieścią, w której Gombrowicz w przenikliwy i ironiczny sposób rozprawił się z narodowymi mitami, anachronizmami i stereotypami, powieścią, która jest, wciąż aktualną i bardzo w dzisiejszych czasach potrzebną, obroną niezależności jednostki i manifestacją indywidualizmu.

Spektakl „TRANS-ATLANTICO” zaprezentowany zostanie 15 grudnia o godzinie 16:00 na dużej scenie tarnowskiego teatru. Scenariusz powstał na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza. Autorem adaptacji i reżyserem jest Tomasz Gawron.

Premiera odbyła się 27 stycznia 2019 roku, spektakl przeznaczony jest dla widzów od 18 roku życia.

Posiadamy dla czytelników zaproszenie na spektakl. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze prześlą na adres: redakcja@tarnowskieinfo.pl maila z tytułem spektaklu i numerem swojego telefonu kontaktowego. Podwójne zaproszenia kosztuje dwa złote.

Życzymy powodzenia.

11.12.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |