„Tribute to Nat King Cole”

 14 grudnia w hali Widowiskowo-Sportowej Pałacu Młodzieży na Gumniskach rozpocznie się koncert finałowy 12th Tarnów Jazz Contest 2019 w wykonaniu Wojciecha Myrczeka i Big Contest Bandu pod batutą Piotra Pociaska. Towarzyszyć im będą zaproszeni gościa – absolutna czołówka polskiej muzyki jazzowej. Bilety kosztują 35 i 50 złotych.

 

Od 9 do 15 grudnia trwa festiwal jazzowy 12th Tarnów Jazz Contest 2019. Przez pierwsze dwa dni w Szkole Muzycznej w Tarnowie odbywał się Międzynarodowy Konkurs dla Zespołów i Solistów Jazowych. Konkurs tradycyjnie prowadzony był w dwóch grupach wiekowych: junior i open oraz w dwóch kategoriach: zespołowej i solowej. Na zwycięzców czekały wysokie i cenne nagrody rzeczowe oraz finansowe, w tym pokrycie kosztów nagrania płyty w profesjonalnym studiu nagraniowym. – Nie mówiąc już o możliwości zaprezentowania się przed jury złożonym z wybitnych muzyków jazzowych z Polski i zagranicy – podkreśla Piotr Pociask. - O randze konkursu może także świadczyć fakt udziału w nim studentów Berklee Global Jazz Institute oraz młodych artystów z różnych stron świata: USA, Anglii, Belgii, Kuby, Izraela, Tajlandii, Meksyku, Hiszpanii, Austrii, Danii, Słowacji, Ukrainy, Białorusi oraz z całej Polski.

14 grudnia odbędzie się koncert finałowy w wykonaniu Wojciecha Myrczeka i Big Contest Band pod batutą Piotra Pociaska, a towarzyszyć im będą zaproszeni gościa – absolutna czołówka polskiej muzyki jazzowej.

To drugi koncert z cyklu „Tribute to…”. Tym razem muzycy hołd oddadzą Nat King Cole`owi. Ze sceny wybrzmią w niepowtarzalnych aranżacjach największe przeboje typu When I Fall in Love, Mona Lisa czy Unforgettable. – Nat King Cole oczywiście dlatego, że to wspaniały muzyk, twórca i wykonawca niezapomnianych przebojów, ale także w związku z faktem, że w tym roku przypadła setna rocznica jego urodzin, co wpisuje się w naszą tradycję koncertów z cyklu „Tribute to… – mówi Piotr Pociask.

Ten koncert jest biletowany, rozpocznie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Pałacu Młodzieży na Gumniskach o godz. 19.00. Bilety kosztują 35 i 50 złotych.

14.12.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |