„Wielcy Nieobecni” w Galerii Sztuki Hortar

 W ostatnich dniach roku otwarta zostanie wyjątkowa wystawa, którą tarnowskie Muzeum Okręgowe zorganizuje wspólnie z Galerią Sztuki Hortar. Wernisaż prac nieżyjących artystów związanych z Tarnowem odbędzie się w środę, 18 grudnia o godzinie 17:00.

 

Pomysł na wystawę „Wielcy Nieobecni” powstał w Galerii Sztuki Hortar, jako podsumowanie roku jubileuszowego. Był to jednocześnie Rok Tarnowa i Tarnowian w tejże galerii.

Założeniem ekspozycji kończącej obchody 15-lecia było pokazanie prac artystów nieżyjących, związanych z Tarnowem. Muzeum Okręgowe w Tarnowie włączyło się w obchody jubileuszu, wypożyczając ze swojej bogatej kolekcji kilkadziesiąt wybranych obrazów. Wypożyczone dzieła należą do artystów, których prace są rzadko pokazywane, niekiedy w ogóle zapomniane.

Firma Hortar utworzyła prywatną galerię sztuki w 2004 roku. W trakcie jej pracy zrealizowano ponad 90 wystaw. Wśród artystów, których twórczość zaprezentowano, znajdziemy nazwiska m.in. Józefa Czapskiego, Jerzego Nowosielskiego, Kiejstuta Bereźnickiego, Stanisława Tablisza, Jerzego Martynowa i wielu innych.

Kuratorem wystawy jest Bożena Szczupak. Wernisaż odbędzie się w środę, 18 grudnia o godzinie 17:00. Wystawa będzie czynna w terminie grudzień 2019 - styczeń 2020.

16.12.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |