Porażka siatkarek

W rozegranym awansem meczu szesnastej kolejki pierwszej ligi siatkówki kobiet, Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzyła się w swojej hali z Galeria Jurajska Częstochowianką Częstochowa. Podobnie jak w pierwszej rundzie, także i tym razem tarnowianki nie zdołały wygrać żadnego seta.

Początkowe minuty pojedynku miały bardzo wyrównany przebieg. Do stanu 6:6 na punkt zdobyty przez przyjezdne, punktem odpowiadały tarnowianki. Chwilę później na tablicy pojawił się wynik 6:8. Plas Justyny Kędziory zmniejszył straty zespołu z Tarnowa do jednego punktu, w następnej akcji punktowała jednak Angela Mroczek. Zawodniczka zespołu gości poszła następnie na zagrywkę, co zaowocowało serią punktów przyjezdnych, po którym notowano wynik 8:15. Tarnowiankom udało się zmniejszyć straty do czterech punktów, ale po czasie wziętym przez szkoleniowca gości, jego podopieczne powiększyły przewagę do sześciu punktów. Dalsze minuty znów przyniosły wyrównaną grę i po akcji Sieradzkiej było 14:20. W odpowiedzi na dwa punkty częstochowianek, dwa punkty zdobyły również podopieczne trenera Łukasza Marciniaka (16:22). Siatkarki z Częstochowy nie pozwoliły jednak tarnowiankom na nic więcej, kończąc pierwszego seta atakiem Oliwii Sieradzkiej.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch nieudanych ataków naszych siatkarek, a po punktowej zagrywce Angeli Mroczek zrobiło się 1:6 i trener Marciniak poprosił o czas. Przerwa w grze podziałała mobilizująco na zawodniczki z Tarnowa, notowano wynik 6:7. Niestety, kolejne minuty należały do rywalek. Ekipa z Częstochowy wygrywała 11:7, a później 15:9. Kolejne punkty pozwoliły Grupie Azoty PWSZ na zmniejszenie strat (14:17), szybko wzrosły one jednak do sześciu punktów (14:20), a chwilę później zespół z Częstochowy prowadził 23:15. Przy stanie 16:24 tarnowianki obroniły setbola, w kolejnej akcji były już jednak bezradne wobec ataku Angeli Mroczek.

W trzecim secie Grupa Azoty PWSZ prowadziła 2:0. Dwie skuteczne próby Oliwii Sieradzkiej doprowadziły do remisu 3:3, potem do stanu 7:7, obie drużyny grały punkt za punkt. Tarnowiankom udało się objąć prowadzenie 9:7, a chwilę później 11:9. Po serii zagrywek Emilii Oktaby zrobiło się jednak 11:15. Potem notowano wynik 14:17, 14:19 i 16:19. Po dwóch skutecznych atakach Szumery, na tablicy pojawił się rezultat 16:22. Punkty zdobyte przez Oliwię Sieradzką i Emilię Oktabę oraz atak w siatkę Magdaleny Szabó zakończyły jednak rywalizację w tej odsłonie i w całym meczu.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Galeria Jurajska Częstochowianką Częstochowa 0:3 (18:25, 17:25, 19:25)

Grupa Azoty: Grodzka, Tkaczyk, Molenda, Duda, Jaroszewicz, Kędziora, Kaczyńska (libero) oraz Gliniecka, Podlasek-Pazdan, Szabó, Buczek, Minicz, Wasiak, Samul (libero)