„Dzieckiem być...”

 Ponad 400 prac plastycznych wpłynęlo na konkurs „Dzieckiem być...”, organizowany po raz ósmy przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie. Drugi etap konkurski odbędzie się w ZSP w Tarnowie 14 stycznia.

 

10 grudnia zakończył się pierwszy etap VIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być...”: „Straszny dwór - straszydła i inne dziwadła”.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, w  nawiązaniu do ogłoszonego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2019 -  Rokiem Stanisława Moniuszki.

Inspiracją dla młodych twórców był „Straszny dwór” - jedna z najbardziej znanych polskich oper, narodowa epopeja muzyczna.

Ósma edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół podstawowych miasta Tarnowa oraz regionu - uczniowie z 38 szkół nadesłali ogółem 423 prace plastyczne. Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach: „Maluch” (uczniowie klas I – III), „Młodzik” (uczniowie  klas IV- VI) oraz „Nastolatek” – (uczniowie klas VII i VIII).

Udział w konkursie polegał na wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej w formacie A-3 dowolną techniką. Nauczyciel plastyki danej szkoły przeprowadził eliminacje szkolne do Konkursu i dostarczył na adres ZSP w Tarnowie prace uczniów w danej kategorii wiekowej oraz zgłoszenie do konkursu. Komisja Konkursowa wybrała 15 najlepszych prac w kategorii „Maluch”, 19 prac w kategorii „Młodzik” oraz 20 prac w kategorii „Nastolatek”, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie 14 stycznia o godzinie 9.00.

Autorzy najlepszych prac z każdej kategorii będą uczestniczyć w czterogodzinnych warsztatach, podczas których pod kierunkiem artystów wykonają pracę zgodną z tematyką konkursu.

W czasie trwania warsztatów dla uczniów, nauczyciele-opiekunowie zostaną zaproszeni do udziału w seminarium „Meblarskie perły PRL-u” oraz warsztatach „Łapacze snów – tworzenie obiektów w technikach tkackich” prowadzonych przez nauczycieli ZSP.

Po zakończeniu warsztatów Komisja Konkursowa wyłoni wśród uczniów zwycięzców                             w poszczególnych kategoriach.

Patronatem honorowym objął przedsięwzięcie Prezydent Miasta Tarnowa.

 

 

12.01.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |