Fotograficzna podróż Tadeusza Rolke

 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszą w nowym roku wystawę fotografii, której autorem jest Tadeusz Rolke. „Tam i z powrotem” to fotograficzna, sentymentalna podróż w czasie i przestrzeni, do miejsc dramatycznych losów autora, które miały miejsce pod koniec II wojny światowej. Wernisaż wystawy z udziałem autora odbędzie się 15 stycznia. Fotografie oglądać będzie można do 8 lutego.

 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 15 stycznia o godzinie 18.00 do Galerii TCK na wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke „Tam i z powrotem”. Wernisaż, którego gościem będzie autor, poprowadzi Marek Grygiel. „Tam i z powrotem” to fotograficzna, sentymentalna podróż w czasie i przestrzeni, do miejsc dramatycznych losów autora, które miały miejsce pod koniec II wojny światowej. Podróż Tadeusza Rolke, który ukończył dziewiątą dekadę swojego życia, jest formą wewnętrznej retrospekcji i powrotem do wydarzeń, które zdeterminowały jego dalszy los.

Wystawa miała premierę w Galerii Le Guern, z którą Tadeusz Rolke współpracuje od lat, a powstała z okazji jubileuszu 90-lecia artysty. Trafia ona do Tarnowa prosto z ekspozycji w Polskim Instytucie w Berlinie i prezentowana będzie do 8 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Bilety na wystawę kosztują 3 zł i 2 zł (ulgowy).

13.01.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |