„Trans-Atlantico" w finale

 „Trans - Atlantico", spektakl tarnowskiego teatru znalazł się w Finale V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" 2019 - 2020. O nagrodę główną aktorzy walczyć będą jesienią, podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

 

Spektakl tarnowskiego teatru „Trans - Atlantico" na podstawie „Trans-Atlantyku" i „Dziennika 1953-1969" Witolda Gombrowicza, w reżyserii Tomasza Gawrona, znalazł się w Finale V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa" 2019 - 2020.

Spośród 41spektakli zgłoszonych do konkursu, Komisja Artystyczna wyłoniła siedem spektakli z teatrów w Tarnowie, Krakowie, Warszawie, Olsztynie i Gdańsku.

Najlepsze ubiegłoroczne wystawienia polskich klasyków zaprezentowane zostaną podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyka Żywa", które w tym roku odbędą się jesienią.

Podczas festiwalu finaliści powalczą o główne nagrody konkursu, m.in. za reżyserię, scenografię czy muzykę, oraz o Nagrodę Główną im. Wojciecha Bogusławskiego. Laureatów wyłoni jury, w którego skład - jak co roku - wejdą znawcy teatru i dramatu, teoretycy i praktycy.

Konkurs „Klasyka Żywa" organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego główny cel to zwiększenie obecności polskich tekstów klasycznych w repertuarach współczesnych teatrów oraz wzmacnianie zainteresowania nimi dzisiejszych twórców i odbiorców teatru, a także przywracanie do repertuaru wartościowych dzieł dramatu polskiego, zapomnianych lub rzadko wystawianych.

 

Fot.P.Topolski

15.01.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |