„Dzieckiem być...” etap drugi

 14 stycznia zakończył się drugi etap VIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być...”: „Straszny dwór - straszydła i inne dziwadła”. Rozdanie nagród i dyplomów zaplanowano 21 lutego w galerii Zespołu Szkół Plastycznych o godzinie 12:00.

 

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, w  nawiązaniu do ogłoszonego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2019 - Rokiem Stanisława Moniuszki.

Inspiracją dla młodych twórców był „Straszny dwór” - jedna z najbardziej znanych polskich oper, narodowa epopeja muzyczna. Samym zaś celem konkursu było wykonanie prac z motywem przewodnim, rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej, zachęcanie uczniów zdolnych, ambitnych do wypowiedzi w dyscyplinach plastycznych, wychowanie w duchu patriotycznym, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności, a także wymiana doświadczeń uczniów różnych szkół oraz konfrontacja dokonań w zakresie sztuk plastycznych.

VIII edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony szkół podstawowych Tarnowa i  regionu - uczniowie z 38 szkół nadesłali ogółem 423 prace plastyczne.

Drugi etap konkursu odbył się w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie 14 stycznia.  Autorzy najlepszych prac z każdej kategorii uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach, podczas których pod kierunkiem artystów wykonali pracę zgodną z tematyką konkursu.

W czasie trwania warsztatów dla uczniów, nauczyciele-opiekunowie zostali zaproszeni do udziału w warsztatach artystycznych „Miniatura. Obiekt galanterii drzewnej – intarsjowany i inkrustowany”, prowadzonych przez Macieja Mytnika, nauczyciela meblarstwa artystycznego w ZSP, a następnie w warsztatach „Łapacze snów – tworzenie obiektów w technikach tkackich”, prowadzonych przez Aleksandrę Zubę-Benn, nauczyciela rysunku, malarstwa i tkaniny artystycznej oraz Joannę Graniczkowską, nauczyciela tkaniny artystycznej.

21 lutego w galerii Zespołu Szkół Plastycznych o godzinie 12:00 odbędzie się uroczysty wernisaż, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników II etapu konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów.

16.01.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |