„Deerskin” w Millennium Studio

 Na kolejny seans z cyklu Millennium Studio zaprasza 20 stycznie o godzinie 20.30 kino „Millennium” w Tarnowie. „Deerskin” to Oscarowa obsada, zabójczy styl i absurdalnie zabawna historia. W  filmie czarna komedia miesza się z dramatem i thrillerem proponując widzowi intelektualną rozrywkę najwyższej jakości. Bilety na projekcje kosztują 10 złotych.

 

„Deerskin” to jeden z największych przebojów sekcji Piętnastka Reżyserów na ostatnim MFF w Cannes. Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca.

Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

- To film o zwyczajnym szaleństwie – przyznał reżyser. – Ale przede wszystkim też o wolności: o tym, co z nią robimy.

Quentin Dupieux - urodzony w 1974 roku reżyser, przed laty znany przede wszystkim jako Mr. Oizo, twórca muzyki elektronicznej. Karierę filmowca zaczął od teledysków, w tym popularnego klipu do własnego utworu Flat Beat, tego, w którym żółta kukiełka rytmicznie porusza głową. Jego reżyserskim debiutem był „Steak”. Sławę zdobył dzięki „Morderczej oponie”, której główną bohaterką jest obdarzona życiem i żądna krwi opona. Specjalnością Dupieux jest absurdalny, anarchizujący humor, twórca znosi też filmowe podziały na gatunki, mainstream i arthouse.

- Mam wrażenie, że w tym przypadku naprawdę nie ma potrzeby kruszyć interpretacyjnych kopii, doszukując się drugiego i trzeciego dna. Sugerowałbym raczej traktować to dzieło – dziełko? - jako zabawne, chwilami kuriozalne, ale pełne wigoru ćwiczenie stylistyczne. Dupieux przyzwyczaił nas zresztą do twórczości tego typu. To wszechstronny artysta, który zaczynał od kariery muzyka, przez lata tworzył jako Mr. Oizo – pisze w swojej, recenzji, publikowane na portalu ONET.PL, Łukasz Maciejewski.

Bilety na projekcję kosztują 10 złotych.

 

Deerskin

komedia, Francja, 2019

Reżyseria: Quentin Dupieux
Scenariusz: Quentin Dupieux

Muzyka: Janko Nilović

Zdjęcia: Quentin Dupieux
Obsada: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy, Coralie Russier, Marie Bunel

Czas trwania: 77 min.

20.01.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |