Porażka siatkarek

Uczennice SMS PZPS w Szczyrku bez straty seta pokonały Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Tarnowianki zajmują w tabeli I ligi 11 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Kolejny mecz rozegrają 1 lutego na wyjeździe z Uni Opole.

W sobotę tarnowskie siatkarki straciły punkty w meczu, który miał różne oblicza. Premierowa partia upłynęła pod dominacją szczyrkowianek. Zespół SMS PZPS zbudował przewagę zagrywką i zatrzymywaniem blokiem ataków tarnowianek. Podopieczne Wiesława Popika bez większych problemów odniosły zwycięstwo w premierowej odsłonie meczu, 25:13.

Następne partie nie były już tak jednostronne. W drugiej ekipa ze Szczyrku prowadziła m.in. 8:5, 16:14 i 21:19, ale tarnowianki zdołały doprowadzić do remisu. Istotne okazało się wejście na boisko Pauliny Damaske, punktującej w kluczowych momentach seta, który zakończył się wynikiem 28:26.

Trzecia partia to z kolei nieznaczna przewaga tarnowianek i seria zagrywek Dominiki Pierzchały w końcówce, a w konsekwencji ponowna wygrana na przewagi 29:27.

Tarnowianki zajmują w tabeli I ligi 11 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Kolejny mecz rozegrają 1 lutego na wyjeździe z Uni Opole.

SMS PZPS Szczyrk – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:13, 28:26, 29:27)

Grupa Azoty: Szabo, Molenda, Duda, Abramajtys, Jaroszewicz, Szczygieł, Samul (libero) oraz Grodzka, Wasiak, Minicz, Buczek, Kędziora