Zwycięstwo ze Spartą

Unia Tarnów wysoko pokonała Spartę Spytkowice 13:4 w meczu 9. kolejki 2 ligi futsalu. Najskuteczniejszym zawodnikiem Jaskółek był Roman Vorobei, który aż czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Hat-tricka skompletował Bartłomiej Frąc. W ostatniej serii gier Unia podejmie na własnym parkiecie zespół UKS Futsal Pińczów.

Wynik spotkania Unii Tarnów ze Spartą Spytkowice w meczu 9. kolejki 2 ligi futsalu, który rozegrany został w Tarnowie,  już w drugiej minucie gry otworzył Kamil Pawlak. Pięć minut później biało-niebiescy prowadzili już 3:0, za sprawą bramek zdobytych przez Konrada Frysia i Bartłomieja Frąca.

Od początku meczu widoczna była przewaga gospodarzy, którzy co chwilę siali zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Prawdziwa kanonada miała jednak miejsce w drugiej połowie. Kibice po przerwie oglądali aż 13 bramek, z czego dziewięć było autorstwa zawodników występujących z Jaskółką na piersi.

Po zmianie stron strzelanie rozpoczęli jednak goście, którzy w 21 minucie po raz pierwszy tego dnia pokonali golkipera Unii. Odpowiedź biało-niebieskich była natychmiastowa, a bramki zaczęły padać w lawinowym tempie. Siedem kolejnych goli padło łupem gospodarzy. Hat-tricka skompletowali Roman Vorobei oraz Bartłomiej Frąc. Pierwszy z nich tuż przed końcową syreną dołożył jeszcze czwarte trafienie, ustalając wynik meczu na 13:4.

Poza bramkarzami, na listę strzelców wpisali się wszyscy zawodnicy Unii. Za sprawą zwycięstwa Jaskółki nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli 2 ligi futsalu małopolsko-świętokrzyskiej. Drugi w tabeli AZS UEK Kraków ma na swoim koncie trzy punkty mniej, jednak Akademicy mają w zanadrzu jeden mecz więcej do rozegrania.

Za tydzień, w ostatniej serii gier, Unia podejmie na własnym parkiecie zespół UKS Futsal Pińczów.

Unia Tarnów – Sparta Spytkowice 13:4 (4:0)

Unia: Kwiek, StrzeleckiPasek, Fryś, Pawlak, Tyrka, Frąc, Vorobei, Motyka