Oskar, mały bohater

 Tarnowski teatr zaprasza 8 lutego na premierę spektaklu „Oskar i pani Róża”. To spektakl na podstawie bestsellerowej książki Erica-Emmanuela Schmitta, opowiadający o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

 

Piękną, pełną nadziei i humoru historię o dziesięcioletnim Oskarze, na małej scenie tarnowskiego teatru reżyseruje Mateusz Olszewski – absolwent reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz aktorstwa w PWSFTviT w Łodzi.

W spektaklu „Oskar i pani Róża” zobaczyć będzie można Martę Dylewską, Ewę Sąsiadek oraz Filipa Kowalczyka.

„Oskar i pani Róża” to wyjątkowa propozycja zarówno dla młodszych, jak i dorosłych widzów. Głównie dlatego, że niezależnie od wieku, Oskar – z jego odwagą i optymizmem – może stać się wzorem do naśladowania.

O  bohaterze swojej książki Eric-Emmanuel Schmitt pisał - Kocham go. Podziwiam jego szczerość, jego męstwo, jego niechęć do patosu, energię, którą przejawia do samego końca (…) jego nabytą mądrość i wielką wspaniałomyślność. Ten mały dziesięcioletni chłopiec stał się dla mnie wzorem. Mam nadzieję, że kiedy sam będę kiedyś w podobnej sytuacji, znajdę w sobie dość siły, by okazać się godnym mojego małego bohatera.

Dziesięcioletniego Oskara czeka bardzo intensywny czas. Nadchodzące dni będą pełne wrażeń i nowych doświadczeń, o których chłopiec opowie nagrywając videobloga. Na początek pozna smak pierwszej miłości i prawdziwej przyjaźni, później zrozumie z jaką odpowiedzialnością wiąże się założenie rodziny, doświadczy goryczy rozstania i radości z pojednania. Choć nie będzie łatwo, nauczy się wybaczać i nabierze zrozumienia dla dorosłych i ich problemów. W końcu dowie się z iloma trudnościami trzeba mierzyć się w dojrzałym wieku. Te wszystkie doświadczenia pozwolą mu cieszyć się drobiazgami i doceniać to, co przynosi los. Przekona się, że sto lat życia może upłynąć zaskakująco szybko, więc trzeba przeżyć je z całych sił. Przez te wszystkie dni chłopcu towarzyszyć będzie Pani Róża, która zachwyci go opowieściami o swojej niezwykłej przeszłości. Pełna serdeczności, fantazji i optymizmu, starsza pani dla Oskara stanie się nieustraszoną „Dusicielką z Langwedocji", namówi chłopca do rzeczy niemożliwych, pomoże mu zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem i znaleźć w sobie odwagę, której brakuje niejednemu dorosłemu.

Premiera spektaklu odbędzie się 8 lutego o godzinie 19.00 na małej scenie.

06.02.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |