„Wszystko dla mojej matki” w Millennium Studio

 Na kolejny seans z cyklu Millennium Studio zaprasza 10 lutego o 20.30 kino „Millennium” w Tarnowie. Tym razem zaprezentowany zostanie film Małgorzaty Imielskiej „Wszystko dla mojej matki”. Bilet na projekcję kosztuje 10 złotych.

 

Olka ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja i Irenę. Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci...

Na kolejny seans z cyklu Millennium Studio zaprasza 10 lutego o 20.30 kino „Millennium” w Tarnowie. Bilet na projekcję kosztuje 10 złotych.

- Akcja „Wszystko dla mojej matki" rozgrywa się, jak wspominałem, w poprawczaku. Ola jest przewodniczką po świecie, którego nie chcemy sobie wyobrażać. Owszem, dociera tam światło, i Imielska z całą świadomością i precyzją dokumentalisty, wie, kiedy to światło trzeba zaświecić, a kiedy zgasić. Pośród opiekunów poprawczaka zdarzają się również postaci pozytywne – takich nauczycieli grają z oddaniem Katarzyna Wajda, Anita Poddębniak, Dobromir Dymecki. To światło jest jednak jak pięknie obecna w filmie muzyka Włodka Pawlika. Wpada polifonią, wypada klasterem, sprzężeniem. Udało się bowiem w debiucie Imielskiej opowiedzieć o trudach dojrzewania obwarowanych niezasłużoną toksyną zła. (...) Film Imielskiej ma właśnie taki przekaz. Daje siłę – piesze w swojej recenzji Łukasz Maciejewski.

 

Wszystko dla mojej matki

dramat, Polska, 2019

Reżyseria: Małgorzata Imielska
Scenariusz: Małgorzata Imielska

Muzyka: Włodzimierz Pawlik

Zdjęcia: Tomasz Naumiuk

Obsada: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Magdalena Celmer, Helena Englert

Czas trwania: 103 min. 

 

09.02.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |