Półmetek rywalizacji w Tarnowskiej Lidze Kartingowej

 Już 12 sezon w Tarnowie organizowane są prestiżowe rozgrywki w najmocniejszej lidze kartingowej. Na półmetku, po sześciu rozegranych zawodach, prowadzą Krzysztof Gardziel i Dawid Jakubas. Najbliższe rundy zaplanowano w środę, 26 lutego oraz w czwartek, 27 lutego.

Tarnów to jeden z mocniejszych ośrodków sportu kartingowego w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stał się prawdziwą kuźnią talentów, o czym świadczą liczne tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w zawodach kartingowych zdobywane zarówno w rywalizacji krajowej, jak i na arenie międzynarodowej.
Już 12 sezon w Tarnowie organizowane są prestiżowe rozgrywki w najmocniejszej lidze kartingowej.  
W klasyfikacjach generalnych na prowadzeniu są w kategorii junior: Krzysztof Gardziel, drugi jest Kacper Kajmowicz, a trzeci jest Franciszek Liszka. Natomiast w kategorii senior prowadzi Dawid Jakubas, drugi jest Grzegorz Kapała, a trzeci jest Krystian Rycharski.
Rozgrywki tradycyjnie odbywają się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów. Każda runda zapowiada się bardzo emocjonująco i trzyma w napięciu do samego końca wszystkich kibiców. Ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa sportowa, która miała na celu popularyzację sportów motorowych wśród mieszkańców regionu. Była to również ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa".
W każdym momencie można dołączyć do tarnowskich kartingowych rozgrywek ligowych. Najbliższe rundy kategorii junior zaplanowano w środę, 26 lutego, z kolei kategorii senior w czwartek, 27 lutego.

13.02.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |