Małe BWA na wystawie grafiki

 W BWA prezentowana jest wystawa grafiki warsztatowej „Bardzo różnie i bardzo dobrze" -  najlepsze polskie grafiki drugiej połowy XX wieku z kolekcji warszawskiej Zachęty. W najbliższą niedzielę na tej wystawie odbędą się wyjątkowe warsztaty rodzinne „Małe BWA na wystawie grafiki / technika tektorytu”. Zajęcia odbędą się od godziny 15.00 do 16.30.

 

W najbliższą niedzielę, 16 lutego, odbędą się wyjątkowe warsztaty rodzinne „Małe BWA na wystawie grafiki / technika tektorytu”.

W czasie warsztatów dzieci razem z dorosłymi wykonają grafiki techniką tektorytu, w której matrycę stanowi tektura cięta na wzór. Jest to technika którą można traktować jak druk wklęsły, jak i druk wypukły. Tektura która jest używana jako medium do tworzenia grafik jest materiałem delikatnym, dlatego też z jednej wykonanej matrycy wykonuje się niewiele odbitek. Grafiki wykonane w tej technice mają niezwykłą fakturę. Wszystkie grafiki wykonywane są ręcznie stąd też możliwość eksperymentowania.

Zajęcia, które poprowadzi Aleksandra Kubisztal, odbywać się będą pomiędzy godziną 15:00 a 16:30. BWA zaprasza uczestników powyżej szóstego roku życia. Warsztaty odbywają się z obowiązkowym udziałem rodziców i opiekunów. Koszt wynosi 10 złotych od uczestnika. Materiały zapewnia organizator.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy: edukacja@bwa.tarnow.pl, 606 146 520.

14.02.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |