Tarnowianki przegrały derby

W ramach 23. kolejki I ligi kobiet 7R Solna Wieliczka podejmowała we własnej hali Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Derby województwa małopolskiego lepiej rozpoczęły się dla miejscowych, które pewnie wygrały premierową odsłonę. Po zmianie stron emocji było zdecydowanie więcej i walka trwała do samego końca, jednak ostatecznie lepsze okazały się wieliczanki.

Mecz 23. kolejki I ligi kobiet 7R Solna Wieliczka - Grupa Azoty PWSZ Tarnów, który rozegrany został w Wieliczce świetnie otworzyła Solna, szybko wypracowując kilkupunktową przewagę. Tarnowianki nie były w stanie złapać swojego rytmu gry, popełniały sporo błędów i dlatego zupełnie nie były w stanie przerwać serii miejscowych. Te utrzymały wysoką dyspozycję do końca premierowej odsłony i wygrały 25:16.

Podrażniona takim obrotem spraw Grupa Azoty przystąpiła do ataku – poprawiła skuteczność w ataku, wyeliminowała błędy i gra się wyrównała. Solna nie utrzymała wcześniejszego tempa, przez co trwała walka punkt za punkt. Raz jedna ekipa miała inicjatywę, raz druga, ale po zaciętej końcówce górą ponownie okazały się zawodniczki z Wieliczki (27:25).

W kolejnej partii ponownie emocji nie brakowało i choć Solna stała przed szansą triumfu w meczu 3:0, to jednak w decydującym momencie trzeciego seta Grupa Azoty zachowała więcej zimnej krwi (30:28).

Po wyrwaniu końcówki ekipa gości grała jak natchniona, czego nie można było powiedzieć o zdenerwowanych przeciwniczkach. Nagle to one zaczęły się mylić, sprawdzone rozwiązania nie działały. Jasne było, że o wszystkim zadecyduje tie-break (25:14).

Tym samym kibice byli świadkami morderczych akcji, siatkarki walczyły o każdą piłkę. Do samego końca nie było wiadomo, kto będzie się cieszył ze zwycięstwa. Ostatecznie, przy wyniku 20:18, były to wieliczanki.

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:2
(25:16, 27:25, 28:30, 14:25, 20:18)