Wspinacze wystartowali

 22 i 23 lutego w Centrum Wspinaczkowym Klif w Tarnowskich Górach zainaugurowany został sezon startowy 2020 we wspinaczce sportowej, zawody w konkurencji prowadzenie. W sobotę rozegrano rywalizację w kategoriach juniorskich, w niedzielę o pucharowe trofea walczyli seniorzy, dla których zawody były jednym z etapów kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Moskwie. Nie zabrakło reprezentantów Tarnowa.

 

W Centrum Wspinaczkowym Klif w Tarnowskich Górach, gdzie  zainaugurowany został sezon startowy 2020 we wspinaczce sportowej, barwy trzech tarnowskich klubów wspinaczkowych reprezentowało w sumie szesnastu zawodników. Bardzo dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy potwierdziły siostry Kałuckie, w rywalizacji seniorskiej Ola wywalczyła drugie miejsce, Natalia zajęła trzecią pozycję. Specjalizujące się we wspinaczce na czas zawodniczki KU AZS PWSZ Tarnów poczyniły spore postępy w konkurencji prowadzenie. To daje spore nadzieje na dobry wynik w trójboju olimpijskim podczas mistrzostw w Moskwie, które są ostatnią szansą na uzyskanie kwalifikacji do IO w Tokio.

Dużą niespodzianką był debiut w rywalizacji seniorskiej piętnastoletniej Darii Nawój z KS Sportiva Tarnów. Podopieczna mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek zaskoczyła nawet swoich trenerów, pokonując dużo starsze i bardziej doświadczone zawodniczki i plasując się na wysokim, piątym miejscu wśród seniorek. W rywalizacji juniorek Daria Nawój zajęła szóste miejsce. Do rundy finałowej seniorów awansował również Bartłomiej Podlewski z KS Sportiva. Zawodnik specjalizuje się w czasówkach i po raz pierwszy awansował do finału w prowadzeniu, zajmując ostatecznie ósme miejsce. Mniej szczęścia mieli Anna Brożek i Marcin Dzieński z KU AZS PWSZ Tarnów, plasując się odpowiednio na dwunastym i trzynastym miejscu.

W zmaganiach młodziczek świetny wynik uzyskała Maja Oleksy z KU AZS PWSZ Tarnów, zwyciężając w tej kategorii. W rywalizacji juniorek na trzecim miejscu podium stanęła Kinga Pałka z Pałacu Młodzieży Tarnów. W zawodach zawalczył również młody sprinter - debiutujący w juniorach młodszych Oskar Szalecki z KS Sportiva awansował do finału i ostatecznie zajął dobre siódme miejsce.

Daria Nawój, fot. Arkadiusz Kamiński

27.02.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |