„Bliżej sztuki – bliżej siebie”

14 listopada o godzinie 10.00 na scenie Mościckiego Centrum Kultury zaprezentowany zostanie spektakl „Moja córka, moja miłość" w reżyserii Remigiusza Cabana. Przedstawienie prezentowane jest w ramach projektu "Bliżej sztuki - bliżej siebie" skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów.

Kolejną propozycją w cyklu „Bliżej sztuki - bliżej siebie" będzie spektakl Jean - Clauda Sussfelda „Moja córka, moja miłość" w reżyserii Remigiusza Cabana. Spektakl skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Przedstawienie odbędzie się 14 listopada na scenie Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie o godzinie 10.00. Cena biletu wynosi 15 złotych, opiekunowie płacą symboliczną złotówkę.
„Moja córka, moja miłość" to sztuka współczesnego dramaturga i scenarzysty francuskiego, utrzymana w konwencji psychologicznego thrillera, będąca jednocześnie przejmującym studium stosunków rodzinnych. Zaborcza miłość ojca doprowadziła przed laty do tragedii, z którą rodzice nie potrafią się pogodzić. Gdy w ich domu przypadkiem pojawia się nieznajoma dziewczyna, biorą ją za dawno zaginioną córkę. Dziewczyna jednak zaprzecza, jakoby łączyły ich jakieś więzy rodzinne. Tak rozpoczyna się pasjonujący, pełen zaskakujących zwrotów akcji proces dochodzenia do prawdy.
Projekt „Bliżej sztuki, bliżej siebie" adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów z terenu Tarnowa i regionu. Pomysł zakłada organizowanie spektakli oraz spotkań artystycznych dla w/w grup wiekowych. Proponowane tytuły poruszają istotne tematy społeczne, są doskonałym wstępem do dyskusji z młodzieżą, rozważań nad postawami moralnymi, wyborami życiowymi i dylematami, przed którymi staje człowiek. Nie unikają tematów trudnych i często postrzeganych w naszej kulturze w kategorii tabu, jednocześnie dają możliwość poznania profesjonalnej sceny artystycznej oraz znakomitych aktorów.

Jean – Claud Sussfeld
„Moja córka, moja miłość”
Reżyseria: Remigiusz Caban
Obsada: Barbara Napieraj, Piotr Napieraj, Jagoda Pietruszkówna
Scenografia: Krzysztof Szczęsny
Muzyka: Adam Słowik
12.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |