Emes Cup – start do Wilna

 Było dużo emocji, dużo zabawy i mnóstwo radości. Na  hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Krupniczej rozegrany został II Tarnowski Integracyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej Emes Cup.


Firma Emes i Partnerzy turniej halowej piłki nożnej po raz pierwszy zorganizowała w ubiegłym roku. Celem imprezy było zebranie środków na zakup wózka inwalidzkiego dla jednego z podopiecznych Mocnej Ekipy z Tarnowa. Dzięki sponsorom wózek został zakupiony i trafił we właściwe ręce, a firma Emes poszła za ciosem. W tym roku postanowiła zorganizować wycieczki do Wilna dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Eugenii Gierat w Tarnowie.

W tegorocznym, II Tarnowskim Integracyjnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Emes Cup rywalizowało osiem drużyn:

- Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. E. Gierat z Tarnowa (2)
- Fundacja OTWARTE RAMIĘ BIAŁEJ GWIAZDY „TYNIECKA” z Krakowa
- SKS „R.Z.A.K” Z Krakowa
- Uczniowie i Wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Janusza Korczaka z Tarnowa
- Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej z Tarnowa
- Reprezentacja Artystów Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie
- Reprezentacja TARNOWSKICH FILIPINÓW.

Najlepszą okazała się reprezentacja Filipinów, wyprzedzając SKS „R.Z.A.K” i ekipę z tarnowskiego teatru. Jednak nie o wyniki i zajęte miejsca chodziło w zawodach, choć serca do walki odmówić nie można nikomu. Chodziło przede wszystkim o zabawę, o zdrową rywalizację w duchu fair play i udowodnienie, że nie ma równych i równiejszych, lepszych i gorszych. I wreszcie o to, aby dzieciaki mogły pojechać w wymarzona podróż. I pojadą. Składane w rytm kolejnych meczów puzzle ułożyły się na końcu w przepiękną panoramę Wilna – celu wycieczki.

Wielkie ukłony pod adresem organizatora imprezy, firmy Emes i Partnerzy, wielkie podziękowania dla jej sponsorów, w tym dla restauracji U Młynarzy, która ufundowała catering dla wszystkich uczestników turnieju.29.02.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |