CZT zwiększa środki bezpieczeństwa

 Dodatkowe środki bezpieczeństwa wprowadza Centrum Zdrowia Tuchów. Wydzielonych zostało osiem stref obejmujących gabinety, pracownie, punkty przyjęć i oddziały. Każda z nich posiada osobne wejście dla oraz węzeł sanitarny. Wszystkie osoby wchodzące na teren placówki maja mierzoną temperaturę.

 

Centrum Zdrowia Tuchów w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem wprowadziło kolejne środki bezpieczeństwa w przychodni i w szpitalu rodzinnym.  Wydzielonych zostało osiem stref obejmujących gabinety, pracownie, punkty przyjęć i oddziały. Każda z nich posiada osobne wejście dla oraz węzeł sanitarny. Osoby wchodzące na teren placówki  mają mierzoną temperaturę.

W strefie obejmującej świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w gabinecie B2/B3 wyznaczono miejsca udzielania świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W pokoju B1 zlokalizowany został gabinet zabiegowy dla świadczeń tego typu. W tej strefie temperaturę w godzinach od 7:00 do 18:00 mierzy personel rejestracji POZ , a po 18:00 personel gabinetu zabiegowego NiŚOZ. Pacjenci korzystający ze świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej są proszeni są o rozważenie ograniczenia wizyt w gabinetach. Dzięki wprowadzeniu teleporad mogą oni może telefonicznie zgłosić potrzebę wystawienia recepty, a w uzasadnionych przypadkach nawet otrzymać zwolnienie lekarskie. Telefon do rejestracji 14 65 35 100 wew. 11. Tylko w sytuacjach kiedy jest to niezbędne pacjenci powinni się umawiać na wizytę w przychodni.

W pracowniach diagnostycznych, gabinetach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i w rejestracji ogólnej temperaturę przy drzwiach przesuwnych mierzy pracownik działu technicznego.

  1. W pozostałych strefach pomiaru dokonuje personel przed wejściem pacjenta do gabinetu. W przypadku stwierdzenia temperatury powyżej 38 stopni, pracownik przeprowadza wywiad z pacjentem. W sytuacji potwierdzenia objawów zakażenia koronawirusem pacjent jest kierowany do najbliższego oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

 

 

11.03.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |