ZPS – duże zmiany

 Zmieniły się zasady korzystania z usług Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Rejestrować można się wyłącznie telefonicznie, przychodnia stawia głównie na teleporady. Niektóre poradnie czasowo zawiesiły działalność.

 

Jak informuje Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, w związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 przychodnia ograniczyła osobiste wizyty w poradniach. Zalecany jest kontakt telefoniczny, w ten sposób udzielane będą teleporady.  Rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie. Przychodnia zaleca jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny z lekarzem, który podejmie decyzję czy osobista wizyta jest rzeczywiście potrzebna. Wszyscy pacjenci wchodzący do przychodni zostaną poddani wstępnej kwalifikacji chorych. Jeżeli pacjent, po wywiadzie i pomiarze temperatury będzie miał oznaki jakiejkolwiek infekcji, zostanie odesłany oraz poinformowany o konieczności skonsultowania się telefonicznie ze swoim lekarzem POZ. Zgodnie z zaleceniami NFZ, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów jak również personelu, zwieszona została czasowo działalność:

– rehabilitacji ambulatoryjnej dorosłych i dzieci;

– oddziału dziennego psychiatrii

– oddziału dziennego rehabilitacji

– pracownie gastroskopii i kolonoskopii

– szczepienia ochronne

– pracownię densytometrii

– EMG i EEG

– pracownię audiometrii

W przychodni stomatologicznej pozostają tylko i wyłącznie dyżury lekarskie. Pacjenci, którzy muszą w danym dniu skorzystać z wizyty proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem tel. 146310279 (lekarz zdecyduje o zasadności wizyty). Sobotnie dyżury stomatologiczne zostają zawieszone do odwołania.

Do odwołania przychodnia nie rejestruje na badania USG, EMG, EEG, do Pracowni Endoskopii i na planowe zabiegi operacyjne.

Zmianie ulega także organizacja pracy przychodni przy ulicy Mostowej 6.

Tu także zalecany jest kontakt telefoniczny do wszystkich Poradniach Dziecięcych oraz Poradni Zdrowia Psychicznego. Wejście dla osób dorosłych odbywa się budynkiem B, dla dzieci budynkiem C. Wszyscy pacjenci wchodzący do przychodni zostaną poddani wstępnej kwalifikacji chorych.

Punkt pobrań na ulicy Mostowej czynny jest wyłącznie dla dzieci. Osoby dorosłe proszone są o korzystanie z punktu pobrań przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 1.

Przychodnia prosi o   o niedzwonienie w najbliższych dniach i nieprzekładanie wcześniej zaplanowanych wizyt. Rejestracja telefoniczna powinna zostać dostępna tylko dla chorych, potrzebujących nagłej pomocy.

 

 

 

18.03.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |