BEM! Powrót Człowieka-Armaty – Kultura w domu

 Do niedzieli, 22 marca, na kanale YouTube udostępniony będzie bezpłatnie spektakl Teatru Syrena „BEM! Powrót Człowieka-Armaty”. To inicjatywa tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych w ramach Kultury w domu, a okazją są imieniny generała Józefa Bema.

 

Życie generała Józefa Bema i jego mauzoleum już dawno stały się  inspiracją działań tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych. W 2017 roku pokazana została wystawa Przemka Branasa „Generał Bem wraca do Tarnowa”, W stałej ofercie BWA są warsztaty detektywistyczno-artystyczne dla dzieci „Tajemnica Parku” prowadzone przez Agatę Dymańską. W zeszłym roku kuratorzy Monika Weychert i Krzysztof Gutfrański przygotowali wystawę „Wiosna (lato, jesień, zima) Ludów”. Kolejna odsłona tej wystawy - „Wiosna na osiedlu Bema” będzie prezentowana w Galerii Arsenał w Białymstoku.

Dziś, z okazji imienin Józefa Bema, z racji wyjątkowych okoliczności BWA występuję z nietypową inicjatywą. Zaprasza na spektakl będący koprodukcją warszawskiego Teatru Syrena, Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz twórców Pożaru w Burdelu  „BEM! Powrót Człowieka-Armaty” w reżyserii  Michała Walczaka. Ponieważ wciąż aktualna jest akcja #zostańwdomu,  do  niedzieli 22 marca, spektakl będzie udostępniony bezpłatnie w sieci na kanale YouTube Teatru Syrena: https://www.youtube.com/user/TeatrSyrenaWarszawa/featured.

Przestawienie pełne jest typowego dla Pożaru w Burdelu poczucia humoru i znakomitej muzyki. Spektakl, którego premiera miała miejsce w 2018 roku, został przygotowany w ramach programu „Sto wskrzeszeń na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Teraz pokazywany jest w ramach Kultury w domu.

 

 

19.03.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |