TAN dla wszystkich

 Od 16 marca działa Tarnowska Akademia Nauki. Zdalna edukacja dla najmłodszych z każdym dniem jest coraz bardziej popularna i coraz więcej osób prowadzi w jej ramach zajęcia.

 

Zainicjowana przez prezydenta Romana Ciepielę zdalna edukacja dla najmłodszych tarnowian, którą prowadzi w ramach Tarnowskiej Akademii Nauki tarnowski pedagog, anglista Marcin Zaród, jest coraz bardziej popularna i zajęcia prowadzi w jej ramach coraz więcej osób. Ostatnio dołączył m.in. Przemek Staroń.
Tarnowska Akademia Nauki działa od poniedziałku 16 marca. Nauczyciele prowadzący TAN nie realizują podstawy programowej, ale skupiają się na rozwijaniu kompetencji XXI wieku, wspieraniu uczniów w rozwoju i motywowaniu ich do działania, np. poruszając takie kwestie jak zarządzanie czasem, odpowiedzialne korzystanie z internetu, rozwój przez kulturę i współpracę.
Aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych treści, TAN nawiązuje współpracę z ekspertami  nie tylko z Tarnowa ale i z całej Polski. Jednym z nich był ostatnio Przemek Staroń - psycholog z Gdańska, Nauczyciel Roku 2018 i jeden z 50 najlepszych obecnie nauczycieli na świecie, czyli finalista Global Teacher Prize 2020.
Przemek Staroń odpowiadał na uczniowskie pytanie o to, czy lęk jest ok, kierując swoją wypowiedź do uczniów Tarnowskiej Akademii Nauki, ale jego wypowiedź warto obejrzeć, także jeśli nie jesteśmy uczniami, bo w tym trudnym okresie większość z nas musi sobie radzić z trudnymi emocjami.
Wideo dostępne jest pod adresem http://www.youtu.be/0JtRjk5DuEM?t=1778
Aby uczestniczyć w zajęciach TAN, wystarczy komputer z dostępem do internetu. Najlepiej wtedy ustawić na pulpicie obok siebie dwa okna przeglądarki - jedno do oglądania przekazu i brania udziału w czacie, a drugie do otwierania polecanych i omawianych stron internetowych i platform edukacyjnych.
Adres kanału, na którym odbywają się interaktywne sesje TAN - www.bit.ly/TarnowskaAkademiaNauki
Adres strony facebookowej Akademii: www.bit.ly/tannafacebooku

21.03.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |