Dom bez nudy

 Ruszył tarnowski kanał internetowy Dombeznudy, będący propozycją głównie, choć nie tylko, dla seniorów. Jak mówią organizatorzy, program powstał po to, aby w czasie walki epidemią seniorzy aktywnie spędzali czas w domu i mogli dalej uczestniczyć w zajęciach, które tak lubią. Oczywiście ci, którzy mają dostęp do komputera.

 

Ćwiczenia sportowe, wykłady, zajęcia artystyczne, treningi pamięci, tarnowskie filmy - wszystko to można oglądać na nowym kanale Dombeznudy na YouTube. Jest to pomysł Fundacji Zielona Przystań i Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie.
Kanał powstał po to, aby w czasie walki epidemią, tarnowscy seniorzy aktywnie spędzali czas w domu i mogli dalej uczestniczyć w zajęciach, które tak lubią. Program nadawany jest z powstałego ministudia znajdującego się w siedzibie Zielonej Przystani w Tarnowie - tam odbywają się nagrania i transmisje na żywo.
Premierowe emisje planowane są codziennie od poniedziałku do piątku, zawsze od godziny 9:00.

Pierwszy, ponad dwugodzinny odcinek, został wyemitowany w poniedziałek 23 marca. Widzowie wzięli udział w ćwiczeniach sportowych z Michałem Jagiencarzem, podczas warsztatów z Darią Zaborowską dowiedzieli się jak prosto można wykonać ozdobę "królika ze skarpetek". Na koniec zwiedzili antyczny Rzym z Markiem Smołą.

Po emisji programu można w dowolnym momencie obejrzeć całość transmisji na YouTube.
Zajęcia online prowadzą instruktorzy, których dobrze znają tarnowscy seniorzy z warsztatów w MCAS-ach oraz wykładowcy z UTW działającego przy PWSZ w Tarnowie. Patronat sprawuje Tarnowska Rada Seniorów. Aby oglądać Dombeznudy wystarczy wejść na www.dombeznudy.pl

 

24.03.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |