Z pomocą przedsiębiorcom

 Pakiet możliwych na dzisiaj działań pomocowych dla lokalnych przedsiębiorców opracowały władze Tarnowa. W zależności od rozwoju sytuacji przygotowywane będą sukcesywnie kolejne rozwiązania.

 

Władze miejskie Tarnowa opracowały pakiet możliwej obecnie do wprowadzenia pomocy dla lokalnych przedsiębiorców. Na początek przede wszystkim są to całościowe lub częściowe zwolnienia z czynszów za wynajmowane lokale.
Pełne zwolnienie z opłat czynszowych od 14 marca do 30 kwietnia 2020 roku dla przedsiębiorców korzystających z lokali najmowanych od MZB, zamkniętych na mocy ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego. W tej sprawie przedsiębiorcy powinni kontaktować się z Miejskim Zarządem Budynków, telefony: 14 621-93-81 do 83.
Kolejne posunięcie to odroczenie, rozłożenie na raty podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych. W tej sprawie należy kontaktować się z Wydziałem Podatków i Windykacji Urzędu Miasta Tarnowa. Telefony: 14 688 25-12; 14 688 25 15; 14 688 25 16.
Władze miejskie zadecydowały również o zwolnienie do końca 2020 roku z opłat za dzierżawę powierzchni zajętych pod ogródki kawiarniane na płycie Rynku.
W ramach pomocy Wydział Rozwoju Gospodarczego UMT organizuje również webinary z zakresu e-commerce dla tarnowskich przedsiębiorców, przygotował i promuje akcję adresowaną do przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy prowadzą dostawę posiłków lub sprzedaż dla klientów na wynos.
Szerszy zasięg ma akcja promowania firm tarnowskich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem internetu lub w obecnej sytuacji zamierzają w większym stopniu udostępniać towary lub usługi w sieci.
W powyższych sprawach należy kontaktować się z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego, tel. 14 688 28 20.
Trwają prace nad innymi rozwiązaniami, które mogą pomóc lokalnym przedsiębiorcom w tych ciężkich czasach, ich forma zależna będzie od posunięć rządu i wprowadzenia nowych przepisów.

24.03.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |