„KULTURA Be” w Tarnowskim Centrum Kultury

14 listopada Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert w ramach Niezależnej Sceny Młodych – „KULTURA Be”, podczas której zaprezentują się lokalne formacje: Suchy Chleb Dla Konia i Farma, a w roli gościa wieczoru wystąpi łódzka grupa L.Stadt. Koncert rozpocznie się w piwnicach TCK o godzinie 19.00. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w Biurze Obsługi TCK, w Rynku 5.

Na kolejne spotkanie z Niezależną Sceną Młodych - „KULTURA Be” zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury. Koncert w piwnicach TCK odbędzie się 14 listopada o 19.00. Publiczności zaprezentują się trzy zespoły – dwa tarnowskie: „Farma” i „Suchy chleb dla konia” oraz, jako gość wieczoru, łódzka grupa L.Stadt. Bilety na koncert, w cenie 10 złotych, można nabywać w Tarnowskim Centrum Kultury w Rynku 5.

L.STADT rozpoczął działalność występem na scenie klubowej w trakcie festiwalu Camerimage w 2003 roku. W kwietniu następnego roku grali w Sztutgarcie i Monachium. Są finalistami ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej “Gra Muzyka”. Latem 2004 uczestniczyli w festiwalu Class Rock w Aix en Provence we Francji, w roku 2005 zagrali na prestiżowym festiwalu Czterech Kultur w Łodzi. W 2006 roku L.STADT otworzył cykl telewizyjnych koncertów zatytułowanych „Łódź Alternatywna”.
Spośród 374 nagrań nadesłanych na konkurs radiowej Trójki, tygodnika "Przekrój" oraz portalu Onet.pl jury wybrało 50, a laureatami zostały cztery zespoły - wśród nich właśnie L.STADT. Zespół miał znakomitą szansę zaprezentować się pierwszego dnia OFF Festiwalu w Mysłowicach przed kilkunastotysięczną publicznością.
Muzyka zespołu zagościła w teatrze w spektaklu „Yotam” na scenie łódzkiego Teatru Nowego oraz w kinie w filmie „Aleja Gówniarzy”. L.STADT z utworem „Gore” jest obecny na składance Programu Trzeciego „Piotr Stelmach prezentuje – OFFENSYWA”. Według „Przekroju”, portalu ONET oraz GW – zespół jest nadzieją polskiej muzyki w 2008 roku. Koncertem w Tarnowie grupa promować będzie swój debiut płytowy zatytułowany „L.Stadt”.

FARMA – Tarnowska grupa rockowa powstała w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Mariusza Michałka i perkusisty Pawła Ćwikowskiego. Skład zespołu uzupełnili wokalista Mariusz Cholewa oraz basistka Dominika Bujas. W tym składzie grupa rozpoczęła prace nad swoim autorskim materiałem. Muzycy własnym sumptem nagrali i wydali zawierającą cztery utwory płytę „Codeine Pop”.

SUCHY CHLEB DLA KONIA - Założycielami grupy byli Piotr Czosnyka i Daniel Klaczak. Suchy Chleb Dla Konia to obecnie sekstet. Po roku działalności dzięki hojności miejscowego sponsora oraz Dąbrowskiemu Domowi Kultury udało im się nagrać debiutancką płytę „Suchy Paradoks". Materiał został zarejestrowany w prywatnym studiu Dariusza Derżki - "Bel Etage" w Iwkowej.
Obecnie zespół pracuje nad kolejnym materiałem. Występowali supportując koncerty m.in. Małgorzaty Ostrowskiej i Moniki Brodki (oba w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz na Festiwalu "Zderzak" 2007 w Zgierzu.
12.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |