Zbiórka publiczna na respirator dla CZT

 Zorganizowały ją władze gminy Tuchów na portalu zrzutka.pl. Postanowiły zaprosić mieszkańców Pogórza, sympatyków, byłych i przyszłych pacjentów miejscowej spółki medycznej do wspólnego włączenia się w akcję zakupu urządzenia, potrzebnego do ratowania życia w czasie pandemii. W opublikowanych materiałach wskazują, dlaczego sprzęt jest potrzebny. Zbiórkę można wspierać pod adresem:  https://zrzutka.pl/8wmh82#dziekujemy

 

Jak czytamy w uzasadnieniu uruchomienia zbiórki, pomimo iż w ostatnich latach Centrum Zdrowia Tuchów wielokrotnie znajdowało się w rankingu 100 najlepszych szpitali w Polsce, nie zostało włączone do tzw. sieci szpitali.

Funkcjonując poza siecią podczas epidemii koronawirusa nie ma szans na uzyskanie dofinansowania z budżetu państwa na zakup środków ochrony osobistej personelu, a tym bardziej wyposażenia, jakim jest respirator. Tymczasem w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania szpitala, potrzeba pięciu takich respiratorów.

Mimo iż Centrum Zdrowia w Tuchowie nie otrzymało dotychczas wsparcia finansowego  z ministerstwa, od wojewody czy powiatu, w ostatnim czasie zakupiło we własnym zakresie dwa urządzenia. Szpital postanowiły również wesprzeć gminy Tuchów, Gromnik, Ciężkowice i Pleśna, które przygotowują się do zakupu kolejnego. To jednak wciąż za mało, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Dlatego uruchomiono zbiórkę.

- Respirator pomaga oddychać chorym podczas niewydolności oddechowej związanej z chorobą COVID -19. Średnio pacjent korzysta z takiego sprzętu przez trzy tygodnie. Dlatego tak ważne jest posiadanie respiratorów – tłumaczy lekarz Semir Smida, ordynator Oddziału Wewnętrznego Centrum Zdrowia Tuchów.

- Zwracam się do Państwa po raz kolejny. Wierzę w Wasze duże możliwości, wielkie serce. Zróbmy to razem – do dzieła. Kupmy ten respirator – tak do wsparcia zbiórki zachęca burmistrz Tuchowa Magdalena Marszalek. - To przecież nasz szpital, nasze zdrowie i nasze życie. Nasza bardzo ważna sprawa.

03.04.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |