Ruch na stronie ZUS

 1 kwietnia weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej. Od tego czasu stronę internetową ZUS odwiedziło ponad 2 mln zainteresowanych. ZUS pozytywnie rozpatrzył już pierwsze wnioski o świadczenie postojowe dla osób samozatrudnionych i o odroczenie terminu zapłaty składek.

 

Ponad 2 miliony osób odwiedziło już stronę internetową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w związku z wejściem w życie tzw. tarczy antykryzysowej. Najwięcej odwiedzin nastąpiło 1 kwietnia, w pierwszym dniu wejścia w życie tzw. tarczy antykryzysowej.  Nowe przepisy przewidują, że przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości składkowych na raty oraz o świadczenie postojowe. – Nasze dane wskazują, że przedsiębiorcy są bardzo zainteresowani rozwiązaniami w ramach tarczy. Do ZUS wpłynęło już ponad 171 tys. wniosków o różnego rodzaju ulgi – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - Obecnie w jednym momencie wyświetla nasza stronę internetową 6,8 tysięcy osób, a w momentach największego szczytu nawet 15 tysięcy osób.

Największe obciążenie Zakład odnotowuje w godzinach 10.00–14.00.

Ogromne zainteresowanie notujemy także na naszych liniach telefonicznych. Obsługuje je obecnie ponad 400 osób. Pracujemy nad tym, aby jeszcze bardziej usprawnić kontakt z ZUS – mówi profesor.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozytywnie rozpatrzył już pierwsze wnioski o świadczenie postojowe dla osób samozatrudnionych. ZUS zgodził się także na odroczenie terminu zapłaty składek – bez opłaty prolongacyjnej – w pierwszych złożonych w tej sprawie wnioskach.

 

 

 

06.04.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |