BWA otwiera drzwi

 Przez czas epidemii tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych działało przygotowując wirtualną ofertę w ramach akcji „Kultura w domu”. Teraz wreszcie będzie gościć publiczność na swoich wystawach.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie z radością informuje, że znów będzie mogło gościć publiczność na wystawach.

Wystawy tarnowskiego BWA otworzą się w najbliższy wtorek, 19 maja. W głównej siedzibie BWA będzie można zobaczyć dwie nowe wystawy: wystawę studentów i dyplomantów Wydziału Sztuki PWSZ w Tarnowie oraz indywidualną wystawę malarstwa Piotra Kukli Qkli „Peryferie percepcji II”. Wernisaż obu wystaw odbędzie się w sobotę, 16 maja o godzinie 18.30, jeszcze w formie wirtualnej. Będzie można obejrzeć go w czasie rzeczywistym na kanale YouTube BWA Tarnów oraz na Facebooku instytucji. Na tych samych kanałach nagranie będzie można obejrzeć także po zakończeniu relacji na żywo.

Wystawa „Czas wolny, czas zatrzymany”, m.in. z obrazami Edwarda Dwurnika czy Marcina Maciejowskiego ze słynnej Grupy Ładnie, prezentowana w oddziale galerii w budynku dworca PKP otworzy się we wtorek, 26 maja.

W obu miejscach będą obowiązywały te same zasady umożliwiające bezpieczne zwiedzanie zarówno publiczności, jak i pracownikom obsługi:

- ograniczona ilość zwiedzających w jednym czasie: wystawa na parterze Pałacyku Strzeleckiego 9 osób, na piętrze 3 osoby, na wystawie na dworcu PKP 4 osoby,

- kierunkowe zwiedzanie ograniczające kontakt osób wchodzących z wychodzącymi,

- zwiedzający muszą mieć zasłonięte usta i nos,

- przy wejściu do galerii będzie można skorzystać ze środka dezynfekującego dłonie,

- punk kasowy oddzielony pleksi, obsługa w przyłbicach.

Dodatkowo, w celu minimalizacji kontaktu dotykowego, wystawy do połowy czerwca będą udostępnione bezpłatnie.

Galeria umożliwia także dodatkową opcję „Bardzo bezpieczne zwiedzanie” – bezpłatna możliwość rezerwacji wystawy na indywidualne zwiedzanie, przygotowaną z myślą o osobach wrażliwych lub/oraz z grup podwyższonego ryzyka. Rezerwacji na zwiedzanie wystaw w Pałacyku można dokonać pisząc maila na adres: edukacja@bwa.tarnow.pl, w budynku dworca PKP: rekas@bwa.tarnow.pl lub telefonicznie pod numerem: 606146520.

Wystawy w Pałacyku Strzeleckim można będzie oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 11.00 do 18.00 i w niedziele od 12.00 do 19.00. Wystawa w budynku PKP będzie dostępna od wtorku do piątku i w niedziele od godziny 9:00 do 16:00.

Pozostała działalność galerii, w tym warsztaty, wykłady i oprowadzania po wystawach jeszcze nie może się odbywać.

W związku ze zmieniającymi się przepisami, aktualności dotyczące liczby zwiedzających i inne zmiany w obowiązujących zasadach zwiedzania będą publikowane na stronie BWA: www.bwa.tarnow.pl.

 

 

15.05.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |