In memoriam Edwarda Żentary we wrześniu

 Koncert Anny Marii Jopek z zespołem, in memoriam Edwarda Żentary, który miał się odbyć 25 maja został przesunięty na 13 września. Zakupione bilety i zarezerwowane miejsca zachowują ważność.


Jak informuje tarnowski teatr, koncert Anny Marii Jopek z zespołem, in memoriam Edwarda Żentary, który miał się odbyć 25 maja, odbędzie się 13 września o godzinie 19.00. Zakupione bilety i zarezerwowane miejsca zachowują ważność. Zwrot biletów zakupionych w kasie teatru można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-16.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 668 323 998.

Osoby, które zakupiły bilety w systemie Bilety24, a chcące dokonać zwrotu, proszone są o postępowanie zgodnie z otrzymanym komunikatem na skrzynce mailowej. Sprzedaż i rezerwację biletów prowadzi tarnowski teatr. Mozna je także kupować on-line za pośrednictwem strony https://bit.ly/39SIYML

- Długo zabiegaliśmy o obecność Anny Marii Jopek na koncercie w naszym teatrze –mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. Nasi widzowie i wielbiciele talentu pani Anny zarazem, będą mieli wyjątkową okazję posłuchać znakomitych, audiofilskich utworów w naszej kameralnej przestrzeni. Anna Maria Jopek - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk "Słowiański Bazar" w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem.

Edward Żentara nim trafił do Tarnowa, występował na deskach wielu teatrów w Polsce, m.in. w Lublinie, Warszawie, w Krakowie i Szczecinie; był dyrektorem artystycznym teatru w Koszalinie. Szerszej publiczności dał się poznać, grając m.in. w: "Karate po polsku" Wojciecha Wójcika,  "Siekierezadzie" Witolda Leszczyńskiego czy "Trzech młynach" Jerzego Domaradzkiego. Za role w tych filmach został uhonorowany nagrodą Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik "Ekran". Od lipca 2008 r. do maja 2011 r. był dyrektorem tarnowskiej sceny, gdzie wyreżyserował spektakle: "Zbrodnia i kara", "Rozmowy z katem" oraz "Przyjazne dusze".

 

 

 

19.05.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |