Brzeski szpital ze wsparciem

 Kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły już w sumie 3,2 mln złotych na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią. 20 maja prawie 400 tysięcy złotych darowizny otrzymał szpital w Brzesku.

 

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku otrzymał 395,5 tys. złotych darowizny od Grupy Azoty SA. To kolejne środki z puli 750 tys. złotych darowizn na zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, uchwalonej przez spółkę. Łącznie kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły 3,2 mln złotych na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią. Darowizna przeznaczona zostanie na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych do wykrywania i monitorowania pacjentów z podejrzeniem lub zainfekowanych  wirusem SARS-CoV-2. Zakupione zostaną 2 aparaty - jeden do diagnostyki genetycznej i drugi do diagnostyki immunoenzymatycznej. - Wielką zaletą urządzeń, które chcemy zakupić, jest ich pełna automatyzacja, co powoduje skrócenie czasu uzyskania wyniku. Poza tym urządzenia dedykowane są do małych pracowni mikrobiologicznych, co w naszym przypadku pozwoli na ich w pełni efektywne wykorzystanie. Bardzo dziękuję Ministerstwu Aktywów Państwowych i Zarządowi Grupy Azoty za podjęcie decyzji o przekazaniu dotacji finansowej dla Szpitala Powiatowego w Brzesku. Dziękuję także Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, która wsparła naszą prośbę w Ministerstwie Zdrowia – mówi Adam Smołucha, p.o. dyrektora SPZOZ w Brzesku.

- Grupa Azoty jest dla mnie ewidentnym przykładem zaangażowania i wspierania walki z epidemią koronawirusa od samego jej początku. Serdecznie dziękuję za to działanie, a w szczególności za wspieranie instytucji lokalnych, zlokalizowanych w najbliższym otoczeniu głównych spółek – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wcześniej Grupa Azoty SA przekazała 250 tys. złotych na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, oraz środki ochrony osobistej i płyn odkażający dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

20.05.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |