Przerwana seria

W ostatnich siedmiu meczach piłkarze Unii Tarnów nie doznali porażki, tracąc zaledwie dwa punkty. Ta znakomita seria przerwana została w spotkaniu z Wierną Małogoszcz, przegraną 1:2. Tarnowianie kiepsko zagrali przede wszystkim w pierwszej połowie, kiedy to stracili obydwie bramki. Unia zajmuje w tabeli po 13 kolejkach piątą lokatę, kolejnym rywalem piłkarzy z Mościc będzie Glinik Gorlice.

Wierna Małogoszcz przerwała znakomitą serię piłkarzy Unii – siedmiu spotkań bez porażki. Tarnowianie przegrali ten mecz już w pierwszej połowie, od początku gospodarze osiągnęli przewagę, a w pierwszym kwadransie mogli trzykrotnie trafić do siatki bramki Unii. Ostatecznie jednak prowadzenie zdobyli „dopiero” w 18 minucie, gdy Rogala przejął piłkę po rzucie rożnym i trafił zza linii pola karnego.
Tarnowianie mogli kilka minut później wyrównać, Po bardzo dobrej akcji Radlińskiego piłka trafiła do Drozdowicza, ten jednak uderzając głową z odległości kilku metrów trafił w bramkarza gospodarzy. Na kilka minut przed przerwą po kontrataku gospodarzy piłka trafiła do nie pilnowanego Hajduka, który z kilku metrów trafił po raz drugi do bramki.
Po przerwie wreszcie tarnowianie zagrali z determinacją i starali się odrobić dwubramkową stratę. Szybko zdobyli kontaktową bramkę – w 50 minucie z rzutu wolnego uderzał Kazik, bramkarz gospodarzy odbił piłkę, a Kucharzyk trafił do siatki Wiernej.
Tarnowianie do końca meczu mieli inicjatywę i atakowali, nie udało się jednak wyrównać, zwłaszcza, że ostatni kwadrans grali osłabieni brakiem jednego zawodnika. Wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Saratowicz doznał kontuzji, a ponieważ limit zmian został już wyczerpany tarnowianie kończyli mecz w 10.
Unia po 13 ligowych kolejkach zajmuje w tabeli piąte miejsce, mając 26 punktów i tracąc do lidera – Hutnika Kraków sześć punktów. W następnym meczu Unia zmierzy się z Glinikiem Gorlice.

Wierna Małogoszcz – Unia Tarnów 2:1 (2:0)
Bramki: Rogala (18 min.), Hajduk (40 min.) - Kucharzyk (50 min.)
Żółte kartki: Pawłowski, HajdukDrozdowicz, Łapuszek, Węgrzyn, Rodak, Radliński
Unia: LisakPawlak, Bartkowski, Łapuszek, Kucharzyk, Kazik, Ocłoń (46 min. Nytko), Bomba (70 min. Rodak), Witek (65 min. Węgrzyn), Radliński, Drozdowicz (73 min. Saratowicz)
Sędziował: A. Śliwa (Kielce), widzów 300