Wymęczona wygrana

Szczypiorniści Unii Tarnów pokonali na własnym parkiecie Czuwaj Przemyśl 33:31, w emocjonującym meczu, w którym losy wygranej ważyły się do ostatniej minuty. Unia zajmuje w tabeli II ligi piłki ręcznej piąte miejsce, tracąc do lidera – Grunwaldu Ruda Śląska - cztery punkty.

Piłkarze ręczni tarnowskiej Unii pokonali zajmujący wyższą lokatę w tabeli Czuwaj Przemyśl różnicą dwóch bramek. Na początku żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi bramkowej, po 10 minutach spotkania goście prowadzili 5:4. Tarnowianie odpowiedzieli jednak czterema bramkami z rzędu i po kolejnych kilku minutach to oni prowadzili 8:5. Goście ponownie doprowadzili do remisu 12:12 i do końca pierwszej połowy toczyła się gra „bramka za bramkę”. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym 17:17, również na początku drugiej połowy żadnemu zespołowi nie udało się uzyskać przewagi wyższej niż jednobramkowa.
Dopiero w 41 minucie tarnowianie objęli prowadzenie 24:22, a bardzo dobrze w tym okresie gry spisywał się Bieś, po bramkach którego przewaga Unii wynosiła już w pewnym momencie pięć bramek (29:24).
Na dziewięć minut przed końcem spotkania ukarany czerwoną kartką Bieś opuścił jednak boisko, a goście rozpoczęli odrabianie strat. W 57 minucie na tablicy widniał wynik 30:30, a chwilę później 31:31. W końcówce to gospodarzom udało się zdobyć dwie bramki i przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść.
Po tym zwycięstwie Unia zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce, mając pięć punktów zdobytych w pięciu spotkaniach. Strata do lidera – Grunwaldu Ruda Śląska wynosi cztery punkty.

Unia Tarnów – Czuwaj Przemyśl 33:31 (17:17)
Bramki dla Unii: Bieś 10, Kras 8, Grzesik 5, Hudzik 4, Gąsior 3, Olszewski 3