Skuteczny finisz koszykarzy

Koszykarze Unii Tarnów zainkasowali kolejne punkty zwyciężając we własnej hali KK Komtek Bytom 77:71. Wygrana to przede wszystkim efekt dobrej gry w drugiej połowie spotkania, gdyż do przerwy to goście prowadzili na parkiecie w Tarnowie. Unia zajmuje w tabeli II ligi trzecią lokatę, mając dziewięć punktów zdobytych w pięciu meczach.

Sześcioma punktami wygrali koszykarze Unii Tarnów ligowy pojedynek z KK Komtek Bytom. Początek spotkania nie zapowiadał jednak sukcesu tarnowian. Brak skuteczności, a przede wszystkim słaba gra w obronie sprawiły, że po pierwszej kwarcie Unia przegrywała 14:18, a do końca pierwszej połowy goście powiększyli przewagę do 17 punktów, prowadząc 40:23.
W pierwszych minutach po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, Unia przegrywała w pewnym momencie różnicą 20 punktów (30:50 w 25 minucie). Wtedy wreszcie tarnowianie zaczęli lepiej bronić, a przewaga gości była sukcesywnie niwelowana. Bytomianie w ciągu następnych 10 minut zdobyli zaledwie dziewięć punktów, a gospodarzom udało się wreszcie wyjść na prowadzenie 60:59. Na dwie minuty przed końcem meczu Unia prowadziła różnicą pięciu punktów, ale wówczas skuteczny rzut za trzy punkty wykonał Wojciech Majchrzak, a gościom nie udało się już zniwelować tej straty.
Tarnowianie po pięciu kolejkach zajmują w tabeli trzecią lokatę, mając w dorobku dziewięć punktów i tracąc punkt do lidera – drużyny Rosa Sport Radom .

Unia Tarnów – KK Komtek Bytom 77:71 (14:18, 11:22, 20:14, 32;17)
Punkty dla Unii: Majchrzak 16, Kamecki 15, Wilusz 4, Badeński 4, Szewczyk 2, Sobiło 11, Grys 7, Markowski 6, Zych 6, Bryzek 6