Lider na piątkę

Pięć bramek zaaplikowali rywalom z Aleksandrowa Łódzkiego piłkarze Bruk – Betu Nieciecza. Przewaga prowadzących w tabeli II ligi niecieczan nad najgroźniejszymi rywalami wzrosła do trzech punktów po porażce Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejne spotkanie Bruk – Bet rozegra na wyjeździe z Concordią Piotrków Trybunalski.

Piłkarze Bruk – Betu nie dali szans rywalom z Aleksandrowa Łódzkiego, wygrywając na własnym boisku z Sokołem 5:2. Gospodarze byli zespołem lepszym i ich wygrana właściwie od początku nie podlegała dyskusji. Na początku meczu goście jeszcze szczęśliwie się bronili, a gospodarzom brakowało skuteczności w sytuacjach podbramkowych. Tak był np. w 29 minucie, gdy Cygnar z niewielkiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką.
Worek z bramkami rozwiązał się kilka minut później, a Cygnar zrehabilitował się z nawiązką za niewykorzystaną sytuację. W 32 minucie otrzymał podanie od Szczoczarza i mocnym strzałem z ostrego kąta zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Wkrótce było 2:0, ponownie do siatki trafił Cygnar, tym razem po dośrodkowaniu w pole karne i nieudanej próbie wybicia piłki przez obrońców. Przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola. Tym razem uderzał Szczoczarz, a piłkę zablokował jeden z obrońców, ale dobitka napastnika Bruk – Betu była już skuteczna.
Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gości. Po rzucie rożnym piłka trafiła do będącego 20 metrów przez bramką Bruk – Betu Nogi, a ten precyzyjnym uderzeniem zaskoczył bramkarza gospodarzy. Gospodarze, mimo dwubramkowego prowadzenia nie zwalniali jednak tempa i wkrótce zdobyli kolejną bramkę. Do siatki Sokoła trafił Szałęga, który odebrał w polu karnym dośrodkowanie Fedoruka. Po raz kolejny wynik uległ zmianie w 77 minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla gości po zagraniu ręką przez Ogórka. Egzekwujący karnego Świętosławski nie dał szans Baranowi. Ostatnia bramka meczu padła po kolejnym dośrodkowaniu Fedoruka w pole karne. Próbującego interweniować bramkarza gości ubiegł Kot, który przerzucił piłkę nad bramkarzem ustalając wynik spotkania.
Bruk – Bet prowadzi w tabeli II ligi, powiększył również przewagę nad Świtem Nowym Dwór Mazowiecki, który doznał porażki na własnym boisku z Wigrami Suwałki.
Kolejnym rywalem piłkarzy z Nicieczy będzie Concordia Piotrków Trybunalski.

Bruk-Bet Nieciecza - Sokół Aleksandrów Łódzki 5:2 (3:0)
Bramki: Cygnar 2 (32 i 36 min.), Szczoczarz (45 min.), Szałęga (66min.), Kot (88 min.) - Noga (47min.), Świętosławski (78 min.)
Żółte kartki: JacekBartos, Noga
Bruk – Bet: Baran - Ogórek, Jacek, Czarny (89 min. Kostek), Zontek, Prokop, Cygnar, Szałęga (70 min. Kot), Fedoruk, Jałocha (56 min. Ryguła), Szczoczarz (86 min. Wolański)
Sędziował: R. Rokosz (Katowice), widzów: 700