Pokonali wicelidera

Po dobrym meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza na wyjeździe pokonał wicelidera Fortuny 1 Ligi Wartę Poznań 3:1. Po tej wygranej niecieczanie zajmują siódme miejsce w lidze z dorobkiem 36 punktów. Najbliższe spotkanie rozegrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Bruk-Bet wywalczył cenne zwycięstwo na wyjeździe, tym razem z Wartą Poznań.

Już w 13 minucie po celnej wrzutce Romana Gergela, Patrik Misak skierował piłkę do siatki.

W 30 min po faulu na Łukaszu Trałce, arbiter podyktował rzut karny. Bezbłędnie wykonał go Mateusz Kupczak doprowadzając do remisu. Końcówka pierwszej połowy znowu należała do gości. Florin Purece, po dobrym podaniu Misaka, pewnie pokonał Adriana Lisa.

W drugiej połowie wynik się nie zmienił. W doliczonym czasie gry po szybkiej kontrze Vladislavsa Gutkovskis, nie bez pomocy golkipera Warty, ustalił wynik spotkania.

Po tym zwycięstwie niecieczanie mają 36 punktów z dobytych w 26 meczach i awansowali na siódme miejsce w tabeli. Kolejny mecz czeka niecieczan już pojutrze, a rywalem będzie kolejna drużyna z czołówki  tabeli - Miedź Legica.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica 1:3 (1:2)

Bramki: Kupczak (29  min. karny) - Misak (13 min.), Purece (45 min.), Gutkovskis (90 min.)

Żółte kartki: Kupczak, Ławniczak - Szarek, Gutkovskis, Misak, Jovanovic

Bruk-Bet: BudziłekGrabowski, Putiwcew, Szarek, Grzybek, Misak (70 min. Miković), Jovanović, Purece (90 min. de Amo Perez), Wlazło, Gergel, Jelić (59 min. Gutkovskis)

Sędziował: Ł. Kuźma (Białystok), mecz bez udziału publiczności