Kolejne zwycięstwo Bruk-Betu

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Na wyjeździe pokonali spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 1:0. O wygranej zadecydowała akcja z 11 minuty. Po tej wygranej niecieczanie awansowali na piątej miejsce w tabeli. W 27 meczach zdobyli 39 punktów. Najbliższe spotkanie rozegrają u siebie z Puszczą Niepołomice.

Drugie zwycięstwa z rzędu odnieśli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Po Warcie Poznań pokonali w 27 kolejce kolejnego kandydata do awansu – Miedź Legnica. Spotkanie to określane było hitem Fortuna 1 ligi.

Decydująca okazała się akcja z 11 minuty, kiedy po dośrodkowaniu Patrika Misaka, Vladislavs Gutkovskis pokonał golkipera Miedzi.

Po raz pierwszy Łotysz miał szansę już w pierwszych minutach spotkania, gdy po fatalnym zagraniu Josipa Soljicia znalazł się oko w oko z bramkarzem gospodarzy, ale jego uderzenie obronił Łukasz Załuska.

Stracona bramka sprawiła, że gospodarze odważniej ruszyli do przodu. Mecz się wyrównał, oba zespoły szukały swoich szans, ale ani jedna z nich nie zakończyła się zagrożeniem pod bramką.

W drugiej połowie znów groźnie zaatakowali niecieczanie, którzy dwukrotnie zagrywali piłkę w pole karne, ale tam czujny był Załuska. W 57. minucie powinno być 2:0. W sytuacji sam na sam z Załuską znalazł się Florin Purece, ale uderzył prosto w bramkarza. Minutę później na bramkę Miedzi strzelał Patrik Misak, ale i tym razem bramkarz gospodarzy obronił to uderzenie. W 60. minucie Załuska ponownie musiał ratować swój zespół, kiedy z ostrego kąta uderzał Roman Gergel. W 69. minucie znakomitą szansę mieli w końcu gospodarze. W pole karne wpadł rozpędzony Kacper Kostorz, minął bramkarza, ale uderzył minimalnie obok słupka.

Trzy minuty później na uderzenie z dystansu zdecydował się Omar Santana, ale Łukasz Budziłek nie miał kłopotu ze złapaniem futbolówki. W 84. minucie Joan Roman obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył tuż przy słupku, ale za lekko, żeby zaskoczyć golkipera gości. W odpowiedzi ponownie Załuska obronił uderzenie z pola karnego Faiza Shamsina.

Już do końca spotkania gol nie padł, i mecz zakończył się zwycięstwem Bruk-Betu 1:0.

Po tej wygranej niecieczanie awansowali na piątej miejsce w tabeli. W 27 meczach zdobyli 39 punktów. Najbliższe spotkanie rozegrają u siebie z Puszczą Niepołomice.

Miedź Legnica - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)

Brama: Gutkovskis (11 min.)

Żółte kartki: PurzyckiGarcia BarrenoJovanovic, Wlazło, Grabowski

Bruk-Bet: BudziłekGrabowski, Putiwcewde Amo (90 min. Bezpalec), Grzybek, Misak (69 min. Shamsin), Jovanović, Purece, Wlazło, Gergel (78 min. Wasielewski), Gutkovskis

Sędziował: S. Rasmus (Toruń)