Autobusy z klimatyzacją

 Po okresie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie podjęło decyzję o ponownym uruchomieniu klimatyzacji w miejskich autobusach. Od 1 lipca komfort jazdy powinien zdecydowanie się poprawić.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie informuje, że od 1 lipca włączana będzie klimatyzacja we wszystkich autobusach miejskich. Zgodnie z wewnętrznymi regulacjami firmy, klimatyzacja zacznie działać, gdy temperatura na zewnątrz przekroczy 20 st. C. w dowolnej porze dnia lub na wniosek pasażerów skierowany do kierowcy autobusu. Decyzja MPK jest związana ze stabilizacją sytuacji epidemicznej w regionie.
Aby podróż autobusem była bezpieczna należy stosować się do rządowych regulacji w tym zakresie. Zgodnie z rozporządzeniami, wszystkich podróżujących autobusami miejskimi obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innego zakrycia twarzy i nosa. Rządowe rozporządzenie reguluje także liczbę pasażerów a pojeździe - dopuszczalne jest przewożenie połowy maksymalnej liczby pasażerów dla danego typu pojazdu, czyli w przypadku 12 metrowego autobusu to zwykle 45-50 osób, a w mniejszych pojazdach to ok 30 osób. Wyłączona z użytkowana jest połowa miejsc siedzących. - Regulamin przewozów mówi, że podróżni, którzy zagrażają bezpieczeństwu pozostałych mogą być niedopuszczani do przewozu lub usuwani z naszego pojazdu – mówi Jerzy Wiatr prezes MPK,. - Kierowcy zostali zobowiązani do ścisłego przestrzegania tego zalecenia w zakresie noszenia maseczek. W egzekwowaniu tego obowiązku będzie nam pomagać policja. Przypominamy, że kara za brak maseczki to nawet 500 złotych.
Prezes Wiatr podkreśla, że spółka wkłada wiele wysiłku w zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów: prowadzi codzienną dezynfekcję autobusów, kierowcy mają wydzieloną strefę bezpieczeństwa, we wszystkich pojazdach są dyspensery z certyfikowanym płynem antywirusowym na potrzeby pasażerów.
- Noszenie maseczek uzupełnia te działania i ma zasadnicze znaczenie w zamkniętych pomieszczeniach, jakim jest miejski autobus z zamkniętymi oknami – podczas pracy klimatyzacji. W opinii specjalistów noszenie maseczki zmniejsza ryzyko zakażenia o 85%, a zachowanie dystansu o 2 metry od innych ludzi o 80% - dodaje Jerzy Wiatr.

29.06.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |