Magister pracy socjalnej

 Praca socjalna to siódmy kierunek w ofercie dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, po skończeniu którego można zdobyć tytuł magistra. Tegoroczny nabór, który trwa od kilku tygodni, jest pierwszym, podczas którego absolwenci szkół średnich mogą rekrutować się na studia magisterskie na tym kierunku.

 

Jest zgoda Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Aby tarnowscy studenci PWSZ kończyli kierunek Praca socjalna tytułem magistra. Praca socjalna zajmuje się zagadnieniami związanymi z pomocą drugiemu człowiekowi. Jest interdyscyplinarnym kierunkiem studiów czerpiącym z dyscyplin obszaru nauk społecznych: socjologii, polityki społecznej, pedagogiki, psychologii, ekonomii, prawa i innych zajmujących się funkcjonowaniem w społeczeństwie. - Program studiów jest silnie osadzony w praktyce i stanowi odpowiedź na wyzwania oraz potrzeby zmian społecznych, zachodzących w Polsce i regionie. Kierunek Praca socjalna jest jedynym kierunkiem studiów przygotowującym do wykonywania regulowanego zawodu pracownika socjalnego – wyjaśnia ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn, prof. PWSZ, kierownik Katedry Pracy socjalnej. Po ukjończeniu kierunku absolwenci posiądą wymagane umiejętności i nabędą kompetencje społeczne, konieczne do wykonywania regulowanego zawodu pracownika socjalnego.

Polska Komisja Akredytacyjna rozpatruje dwa kolejne wnioski PWSZ o studia II stopnia na kierunkach: Ekonomia oraz Technologia chemiczna. Na rozpatrzenie przez PKA czeka także wniosek PWSZ w Tarnowie o zgodę na uruchomienie studiów I stopnia na kierunku Położnictwo.

 

 

04.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |