Nowe jednoślady

 Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wymienił część jednośladów. To efekt rosnącego zainteresowania egzaminami na kategorie motocyklowe. Zdający mają teraz do dyspozycji sprzęt nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim dużo bardziej bezpieczny.

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem egzaminami na kategorie motocyklowe, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wymienił część jednośladów. – Chcemy, by zdający mieli do dyspozycji sprzęt nowoczesny i w pełni bezpieczny – mówi dyrektor Paweł Gurgul.

Honda CG 125, która służyła egzaminowanym od 2005 roku, przeszła na zasłużony odpoczynek. Podczas egzaminów na kategorię A1 zastąpił ją motocykl honda CB 125F. - To bezpieczny motocykl, posiadający nowoczesne systemy wspomagające hamowanie – podkreśla dyrektor Gurgul.

Osoby ubiegające się o prawo jazdy kategorii A2 także będą wykonywały jazdy sprawdzające umiejętności kierowania jednośladem przy użyciu nowego pojazdu – motocykla Kawasaki Z 400. Zastąpił on starszy  model tej samej marki. Od poprzednika jest około 30 kg lżejszy, jest też od niego mniejszy, co ułatwi wykonywanie zadań egzaminacyjnych

Najmłodsi kandydaci, zdający na kategorię AM, mogą korzystać z dwóch motorowerów marki Romet: nowego Pony i 7-letniego Ogara.

Do dyspozycji zdających, starających się o najbardziej popularną kategorię motocyklową – A, są dwa motocykle:  Kawasaki Z650 i Kawasaki ER6n, które sprawdziły się do tej pory. - Obserwujemy rosnące zainteresowanie egzaminami na kategorie motocyklowe – ocenia Paweł Gurgul. – Są osoby, które jesienią zdały egzaminy teoretyczne, a teraz odbywają sprawdziany praktyczne.

W ubiegłym roku tylko na kategorię A w tarnowskim MORD przeprowadzono 705 egzaminów teoretycznych i 1012 praktycznych. Jest to wzrost o ponad 30 procent w stosunku do roku poprzedniego.

07.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |