Wygrana Bruk-Betu

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w meczu kończącym 31. kolejkę Fortuna 1 ligi pokonał GKS Bełchatów 2:0. Po tym zwycięstwie niecieczanie awansowali na szóste miejsce w tabeli, z dorobkiem 45 punktów zdobytych w 31 meczach. Najbliższy rywal Bruk-Betu to Radomiak. Mecz rozegrany zostanie w Niecieczy 15 lipca.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w meczu kończącym 31. kolejkę Fortuna 1 ligi pokonał na wyjeździe GKS Bełchatów 2:0, choć mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Thiakane już w 2 minucie sprawdził strzegącego bramki Tomasza Loskę, ale golkiper uchronił zespół przed utratą gola.

W 33 minucie gry pokazał się Wasielewski. Jego mocne zagranie wzdłuż bramki starał się zamknąć Putuvtsev, ale zabrakło mu paru centymetrów. Choć goście przeważali, to jednak na przerwę oba zespoły schodził przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron pierwsza groźna akcja pozwoliła Termalice wyjść na prowadzenie. Piłkę z prawej strony zagrał Wasielewski, a płaskie dośrodkowanie na bramkę zamienił Roman Gergel. Pięć minut po bramce błyskawiczną kontrę mógł wykończyć Wlazło, ale jego zamiary odczytał Niźnik, a dodatkowo spalonego dopatrzył się arbiter.

Kapitan Bruk-Betu wpisał się jednak na listę strzelców. W 71 Roman Gergel dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a tam znowu w idealnym miejscu pojawił się Piotr Wlazło, który tym razem głową skierował piłkę do siatki.

Ostatni kwadrans gry to czas, kiedy gospodarze tracili kolejnych zawodników Najpierw za dwie żółte kartki musiał zejść Warnecki, a kilka minut później taki sam los spotkał Thiakane.

W samej końcówce niewiele brakło, by Bezpalec ustalił wynik meczu, ale tym razem Czech po podaniu Mikovicia przestrzelił.

Po tym zwycięstwie Bruk-Bet wraca do strefy barażowej, zajmując szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 45 punktów zdobytych w 31 meczach. Do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze trzy mecze. Najbliższy rywal Bruk-Betu to Radomiak. Mecz rozegrany zostanie w Niecieczy 15 lipca o godzinie 20.45.

GKS Bełchatów - Bruk Bet Termalica 0:2 (0:0)
Bramki: Gergel (49 min.), Wlazło (71 min.)

Zółte kartki: Warnecki, Thiakane, Flaszka Jovanović, czerwone kartki: Warnecki (za drugą żółtą), Thiakane (za drugą żółtą)

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, de Amo, Putiwcew, Grabowski, Wasielewski (81 min. Mikovič), Jovanović, Wlazło, Purece (84 min. Bezpalec), Mišák (76 min. Orzechowski), Gergel

Sędziował: M. Opaliński (Legnica), widzów: 715