Z pomocą lasera

 Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji uruchomił nową pracownię obróbki laserowej. Nowa pracownia nie tylko pomoże uczestnikom Warsztatu w zdobyciu nowych umiejętności, ale także powinna przynieść dochody.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji wciąż podejmuje działania zmierzające do uatrakcyjnienia, w wielu obszarach, swojej oferty. Warsztat pracuje głównie na wzmacnianiu zasobów swoich uczestników, prowadząc ich do nabycia cech i umiejętności niezbędnych do pojęcia i utrzymania pracy.

Jedną z form rozwoju jest pracownia obróbki laserowej, która została uroczyście otwarta przez Dorotę Krakowską zastępcę prezydenta Tarnowa w asyście Tomasza E. Wardzały kierownika Warsztatu i Dawida Niecia przewodniczącego Prezydium Samorządu Uczestników WTZJP2 oraz Krzysztofa Kozłowskiego terapeutę pracowni.

Warsztat uruchomił nową pracownię i wyposażył ją w nowoczesny sprzęt: ploter laserowy CO2, komputer, tablet graficzny i inne narzędzia. Kierownik jest przekonany, że nowa forma działalności zapewni uczestnikom nabycie umiejętności, które wpłyną na ich wyższą samoocenę, wykorzystają je na rynku pracy, a Warsztatowi przyniesienie przychód ze sprzedaży towarów i świadczonych usług.

Otwierając pracownię prezydent Dorota Krakowska wyraziła nadzieję, że - pracownia obróbki laserowej da osobom z niepełną sprawnością możliwość rozwoju poprzez konkretne działanie. Dodała, że - prowadzone zajęcia powinny mieć na celu wypracowanie miedzy innymi systematyczności i dokładności wykonywania prac, które są niezbędnymi cechami pracownika. Prezydent podziękowała za ciągły rozwój i unowocześnianie Warsztatu, za jego obecność w mieście i za efektywnie prowadzoną rehabilitację społeczną i zawodową.

- Podstawowym procesem w pracowni jest wycinanie różnorodnych kształtów lub grawerowanie przy użyciu plotera laserowego – mówi Krzysztof Kozłowski opisując realizację misji pracowni. - W takcie zajęć wykonywane są wyroby gotowe lub podzespoły i części wykorzystywane w innych technikach zdobniczych. Poszczególne etapy pracy, poprzez projektowanie, obróbkę laserową i montaż stanowią formę terapii i dostosowane są do indywidualnych możliwości uczestnika. Gotowe wyroby będą rozprowadzane w ramach kiermaszy okolicznościowych lub na indywidualne zamówienia.

Warsztat zaprasza na zakupy powstałych, nie tylko w pracowni obróbki laserowej, prac i usług. Przychód z ich sprzedaży w całości przeznaczany jest przez uczestników na cele związane z rehabilitacją społeczną, treningami oraz z rekreacją i wypoczynkiem.

Pracownia obróbki laserowej jest 11. pracownią w Warsztacie. Wcześniej funkcjonowały już pracownie: gospodarstwa domowego, rehabilitacji układu ruchu, form użytkowych i poligrafii, rękodzieła artystycznego, drewna i metalu, biżuterii artystycznej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, kartek okolicznościowych, upominków artystycznych, terapii psychologicznej.

Na ten rok Warsztat na w planach otwarcie jeszcze jednaj pracowni - ceramicznej, a Fundacja zamierza zakupić samochód dostosowany do przewozu osób z niepełną sprawnością.

 

 

18.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |